Australijski piosenkarz zakołysze Paprocanami w piątkowy wieczór 4 sierpnia

Gościem kolejnego tegorocznego Muzycznego Wieczoru nad Jeziorem w Tychach będzie australijski piosenkarz i gitarzysta Philip Bracken. Artysta reprezentujący scenę niezależną porusza się w światach folka, ambientu i muzyki kultur świata. Wstęp wolny.

MCK Tychy
Philip Bracken

Phillip Bracken to wokalista-tekściarz, kompozytor i gitarzysta rodem z antypodów, którego twórczość oscyluje wokół estetyki indie (od ang. independent - niezależny; czasem spolszczane do niezal/muzyka niezalowa) - bogatego melodycznie brzmienia wykutego w kręgach muzyki alternatywnego rocka lat 80. i 90., w warstwie lirycznej charakteryzujące się często melancholią i zadumą.

Australijski muzyk z uwagi na przenikające brzmienie akustycznej gitary, ciepło głosu i sceniczny urok bywa porównywany do legendarnych piosenkarzy folkowych lat 90. Bena Harpera i Jeffa Buckleya.

Australijska scena indie jest jedną z bogatszych, a jej muzycy mają spory wkład szczególnie w rozwój hybryd gatunkowych jak indie folk (na bazie anglosaskiej muzyki ludowej) czy indie roots (połączenie z muzyką etniczną innych kultur) - i taką między innymi muzykę wykonuje Bracken. Artysta eksploruje też inspirowane naturą brzmienia ambientu, łącząc je również z muzyką etniczną.

Piątkowa melancholijno-ciepła podróż na drugi koniec Ziemi rozpocznie się o 20.00 na scenie w okolicy placu zabaw w OW Paprocany; wstęp wolny. Organizatorem cyklu jest.MCK Tychy.

Mateusz Morawiecki w Tychach 6

Może Cię zainteresować:

Jak PiS "pokazał ludzką twarz" na tyskim przystanku Pikniku 800+

Autor: Arkadiusz Korejwo

30/07/2023

Robotnica a wiki

Może Cię zainteresować:

Quiz z najnowszej historii Tychów. Dziesięć niełatwych pytań!

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/06/2023

Wassily Kandinsky - Kochel jezioro i przystań

Może Cię zainteresować:

Wibrafon i gitara rozruszają w piątkowy wieczór Jezioro Paprocańskie

Autor: Arkadiusz Korejwo

27/07/2023