Bezpłatne badania cytologiczne w tyskim szpitalu dla kobiet w wieku 25-59 lat

Publiczny szpital Megrez w Tychach informuje o kolejnej kampanii profilaktyki chorób kobiecych w mieście. Jeden z najnowocześniejszych oddziałów ginekologicznych w regionie zaprasza kobiety w wieku 25-59 lat na bezpłatne badania profilaktyki raka szyjki macicy.

Szpital Megrez w Tychach


Jak informuje szpital wielospecjalistyczny przy Edukacji w Tychach, tamtejsza poradnia ginekologiczna włącza się w program profilaktyki raka szyjki macicy poprzez cykl bezpłatnych (dla kobiet w wieku 25-59 lat) badań cytologicznych. Odbywać się one będą w środy poczynając od 6 września. Badania przeprowadzać będzie mgr Iwona Wieczorek - położna z ponadtrzydziestoletnim doświadczeniem; nie jest wymagane żadne skierowanie.

Jak wygląda badanie profilaktyczne raka szyki macicy?

Wymaz cytologiczny jest badaniem bezbolesnym i nie zajmuje dużo czasu, a równocześnie jest podstawowym badaniem diagnostycznym, dzięki któremu można rozpoznać chorobę w jej wczesnym stadium. W ramach programu NFZ cytologia wykonywana jest raz na trzy lata lub raz na rok (u pacjentek z grupy ryzyka).

Cytologię wykonuje się nie wcześniej niż 4 dni po ostatnim dniu miesiączki i nie później niż 4 dni przed rozpoczęciem kolejnej. Od ostatniego badania ginekologicznego/USG przezpochwowego powinien upłynąć co najmniej 1 dzień.

By wykonać badania w tyskim szpitalu, należy zarejestrować się telefonicznie (32 32 55 298, 32 32 55 388; poniedziałek-piątek w godzinach 8-15). Pozostałe placówki wykonujące bezpłatną cytologię dostępna jest pod linkiem tutaj; więcej informacji o programie w https://akademia.nfz.gov.pl/pr...

Porodówka tychy dzień otwarty 16

Może Cię zainteresować:

Tłum przyszłych rodziców zajrzał w weekend na tyską porodówkę

Autor: Arkadiusz Korejwo

19/06/2023

Megrez inwestycje maj 2023 2

Może Cię zainteresować:

Sporo nowego sprzętu w szpitalu Megrez i remont tyskiej stacji pogotowia

Autor: Arkadiusz Korejwo

19/05/2023

Mammobus NIO

Może Cię zainteresować:

Mammobusy wracają w przyszłym tygodniu pod markety w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

07/07/2023