Bieruń: groził rodzicom zabójstwem po ponownym zamieszkaniu u nich

Bieruńska policja donosi o kolejnym na ich terenie przypadku syna, który po wyjściu z więzienia zaczął napastować swoich rodziców i domowników. Młody mężczyzna jako notoryczny agresor nie ma co liczyć na łagodne traktowanie, musi też opuścić rodzinne mieszkanie.

KPP w Bieruniu
Policja bieruń 17 05 2023 1

Pod koniec marca informowaliśmy o trzydziestoparolatku z Bierunia, który świeżo po wyjściu z więzienia poniewierał rodziców, u których mieszkał po opuszczeniu zakładu. Do bardzo podobnego przypadku w tym samym mieście poinformowała w ostatnich dniach bieruńsko-lędzińska powiatowa komenda.

Karany za podobne czyny 31-latek znęcał się tam nad swoimi rodzicami, z którymi dzielił mieszkanie, oraz groził im zabójstwem. Rodzice mężczyzny zgłosili się sami tłumacząc, że są bezradni wobec niesprowokowanych awantur, które wszczyna domownik. Wyjaśnienia złożyli również świadkowie.

Agresja wybuchła w kwietniu tego roku - od tej pory zatrzymany szarpał i popychał rodziców, wyzywał ich i groził pobawieniem życia. Po zatrzymaniu prokurator postanowił objąć go dozorem i nakazać opuszczenie mieszkania, w którym urządzał gehennę swoim rodzicom.

Urządzanie burd w domu to wcale nie "małe piwo".

Zgodnie z artykułem 207 zaostrzonego niedawno wobec sprawców przemocy fizycznej kodeksu karnego, za znęcanie się nad osobą najbliższą recydywiście grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Aby skutecznie przeciwstawić się przemocy czy to fizycznej, czy psychicznej, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc. Każda osoba, która padła ofiarą takich zachowań, może liczyć na wsparcie (…) W przypadku, gdy policjanci potwierdzą, że przemoc jest zjawiskiem powtarzającym się, wówczas prowadzone jest postępowanie dotyczące przestępstwa znęcania się - czytamy w komunikacie policji.
Bierun agresor policja

Może Cię zainteresować:

Bieruń: groził rodzicom śmiercią, potem bił policjantów. Dopiero co wrocił z odsiadki za podobne "akcje"

Autor: Arkadiusz Korejwo

28/03/2023