Bluźniercy i sekundniki. Finałowy weekend X tyskiego festiwalu LOGOS

W sobotę (27 maja) miłośnicy krasomówstwa będą mogli wziąć udział w otwartym literackim widowisku wokół Tuwima w Andromedzie, a następnego dnia widzów czeka koncert finałowy jubileuszowej edycji tyskiego LOGOS Fest. Sceniczne wrażenia łączy tegoroczny motyw przewodni, którym jest w tym roku twórczość Juliana Tuwima.

Konkursowy spektakl zatytułowany „Sekundnik życia” to owoc starań uczestników turnieju recytatorskiego z tekstami Juliana Tuwima w roli głównej. Tyski konkurs wyróżnia się w swojej kategorii tym, że amatorzy deklamacji spotykają się w jego ramach na całodniowych warsztatach scenicznych, by wspólnie zbudować spójne widowisko.

Każdy z nich w ramach zbiorowej prezentacji wybiera własną stylistykę, a w tegorocznej edycji jeden z dwóch tekstów może odbiegać od tematu przewodniego. Jednoczesna obecność innych recytatorów na scenie nadaje występom żywiołowości i klimatu improwizacji. Wstęp na wydarzenie jest wolny, początek o godzinie 18 w Pasażu Kultury Andromeda.

Smyczki i bluźniercy

W niedzielę (28 maja) festiwal zakończy się koncertem w Mediatece, za reżyserię którego odpowiada pomysłodawca festiwalu LOGOS - dyrektor tyskiego Teatru Małego Paweł Drzewiecki. „Wylęknionych bluźnierców” - bo tak nazwano to muzyczne wydarzenie - poprowadzi mistrz sztuki konferansjerskiej Andrzej Poniedzielski.

W obsadzie znalazła się Olga Bończyk, Dorota Miśkiewicz, Iwona Loranc, Klaudia Walencik, Krzysztof Kulbicki i Paweł Drzewiecki. Akompaniować będą im Jacek Kita (fortepian), Marcin Sidor i Anna Drabicka (skrzypce), Ewa Sidor (altówka) i Aleksandra Steczek (wiolonczela).

Początek o 18 w sali koncertowej Mediateki. Bilety na niedzielny koncert do nabycia w cenie 85 złotych w kasie Teatru Małego oraz w internecie pod linkiem tutaj.

Projekt tuwim 2

Może Cię zainteresować:

Olaf Lubaszenko i Teatr Capitol prezentują „Projekt Tuwim” na LOGOS Fest

Autor: Arkadiusz Korejwo

23/05/2023

Rewizyta wystawa galeria obok tychy 1

Może Cię zainteresować:

„Rewizyta" - wernisaż prac artystów z Niemczech w galerii Obok w Andromedzie

Autor: Arkadiusz Korejwo

27/04/2023

Festiwal Granatowe Góry

Może Cię zainteresować:

Ponad setka pisarzy i pisarek przyjedzie do Wisły. Program Festiwalu Granatowe Góry

Autor: Patryk Osadnik

26/05/2023