Brutalne pobicie Ukraińca w Mikołowie-Bujakowie. Sprawca skakał pijany przez płot

Mikołowscy mundurowi zatrzymali w niedzielę (14 maja) 21-latka, który dotkliwie pobił 23-letniego Ukraińca przebywającego w ośrodku dla uchodźców na terenie Mikołowa-Bujakowa, po czym rzucił się na wezwanych policjantów.

KPP w Mikołowie
Polcja mikołów 17 05 2023

Niedawno na terenie Mikołowa pobito Białorusina szukającego pracy, a w powiecie bieruńsko-lędzińskim zatrzymano mężczyznę systematycznie okradającego swoje dwie ukraińskie sublokatorki. Teraz do tej niechlubnej serii dochodzi przypadek, o którym informuje mikołowska komenda.

Został poturbowany, bo "przeszkadzał"

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu w Bujakowie, dzielnicy Mikołowa w której znajduje się ośrodek schronienia dla uciekinierów wojennych. Młodzieniec z Ukrainy zwrócił uwagę rówieśnikowi wspinającemu się na ogrodzenie posesji, co doprowadziło do kłótni, w wyniku której agresor brutalnie go pobił, wykrzykując hasła nienawiści narodowościowej. Przy próbie zatrzymania zaatakował także policjantów. Przy zatrzymaniu stwierdzono u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zatrzymany trafił do aresztu, a przedwczoraj prokurator przedstawił mu zarzuty uszkodzenia ciała (wybił poszkodowanemu ząb), napaści z powodu ksenofobii, a także znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz wywierania wpływu na ich czynności.

Podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Ma też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i kontaktowania się z nim. Za popełnione czyny grozi mu do pięciu lat więzienia.

Zatrzymanie mikolow policja 1

Może Cię zainteresować:

Zamiast dać Białorusinowi pracę, napadli na niego. Rozbójnicy zatrzymani

Autor: Redakcja

24/04/2023

Policja bieruń 8 5 2023 1

Może Cię zainteresować:

Ukradł Ukrainkom, z którymi mieszkał, 44 tysiące złotych "po kawałku"

Autor: Redakcja

08/05/2023

Potracenie rowerzystki orzesze 03

Może Cię zainteresować:

Potrącenie rowerzystki w Orzeszu. Kobietę przewieziono do szpitala. Ma poważne obrażenia nogi

Autor: Katarzyna Pachelska

16/05/2023