„Colargol. To nie bajka” w tyskiej Andromedzie. Refleksje o trudach życia artysty

W sobotę (30 września) w przestrzeni tyskiej Andromedy swoją piątą produkcję przedstawi związany z miastem Teatr OdRuchu. Dynamiczny i zanurzony w audiowizualnym sosie „Colargol. To nie bajka” opowiada o dysonansie, jakiego doświadcza młody artysta sceniczny w starciu z prozą swojego fachu.

MCK Tychy
"Colargol. To nie bajka"

Spektakl Teatru OdRuchu traktuje o mierzeniu się z dylematami wczesnej dorosłości - zderzeniu marzeń z rzeczywistością i rewidowaniu swoich oczekiwań wobec niej. Główny bohater - młody, zawodowy aktor - prowadzi retrospekcję na swoje pierwsze lata funkcjonowania w „środowisku”. Autorem sztuki jest Michał „Misza” Czorny - aktor, choreograf i nauczyciel aktorstwa, działający od kilkunastu lat w Teatrze Małym, a także m.in. stołecznym Och-Teatrze.

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce, Igor był szczęśliwy (przynajmniej tak mu się wydawało). Stężenie Midichlorianów w jego krwi nigdy nie było zdumiewające, jednak wystarczało, by skutecznie realizować i osiągać kolejne cele życiowe, spełniać marzenia. Pewnego dnia Igor budzi się w swoim zaczarowanym lasku, który prędko okazuje się być pułapką bez wyjścia, a znikąd nie widać ratunku - czytamy w opisie spektaklu.

Reżyserii podjęła się jego wieloletnia współpracowniczka, animatorka tyskiej kultury scenicznej Monika Szydłowiecka, z którą Czorny współtworzył m.in. teatr ruchu pod egidą Teatru Małego. Przedstawienie ma charakter multimedialny - towarzyszyć mu będą projekcje, fotografie i oprawa muzyczna.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 18 na pierwszym piętrze Pasażu Kultury Andromeda. Bilety w cenie 25/35 złotych dostępne w kasie na terenie Andromedy oraz na stronie teatru (link).

Nighskating - wrzesień 2020

Może Cię zainteresować:

Wieczorny rajd rolkarzy ulicami Tychów. Przejmą na dwie godziny miasto

Autor: Arkadiusz Korejwo

25/09/2023

Robotnica a wiki

Może Cię zainteresować:

Quiz z najnowszej historii Tychów. Dziesięć niełatwych pytań!

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/06/2023