Wieczorny rajd rolkarzy ulicami Tychów. Przejmą na dwie godziny miasto

Miłośnicy szybkiej jazdy na rolkach zbiorą się w czwartkowy (28 września) wieczór pod tyską halą sportową w ramach nocnego przejazdu z cyklu Lotto Nightskating. Rolkarze przemkną głównymi ulicami miasta, tego wieczoru należy więc spodziewać się chwilowych utrudnień w ruchu.

facebook Nightskating
Nighskating - wrzesień 2020

Imprezę organizuje śląska grupa Nightskating - podobne odbywały się w tym roku w Katowicach, Gliwicach i Mysłowicach. Zawodnicy wystartują z parkingu przy hali sportowej MOSiR Tychy o godzinie 20 i przejadą trasą o długości 17 kilometrów, zmieniając miasto na kilka godzin w wielki tor wrotkarski. Nie jest to wyścig - ideą jest czerpanie radości ze wspólnego szusowania w miejskiej scenerii.

Okrężna trasa poprowadzi większością głównych arterii miasta - Piłsudskiego, Dmowskiego, Jana Pawła II, Wyszyńskiego, aleje Niepodległości i Bielską, Kościuszki, Damrota, Asnyka, Budowlanych, Glinczańską, Stoczniowców 70, Sikorskiego, Armii Krajowej i znów Piłsudskiego, gdzie około 22:30 spodziewany jest koniec przejazdu.

Udział w wyścigu jest dla zawodników bezpłatny; uczestniczyć może każdy wprawiony posiadacz rolek. Więcej informacji na stronie facebookowej wydarzenia (link).

Stadion Miejski w Tychach

Może Cię zainteresować:

Tyska piłka zaprasza dzieci i młodzież. WF z zawodnikami i bilety za grosze

Autor: Arkadiusz Korejwo

21/09/2023

Niszczejące prefabrykaty na osiedlu U w Tychach

Może Cię zainteresować:

Smoliste zdjęcia „czarnego Śląska” przełomu lat 70 i 80 - wystawa w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

19/09/2023

Rowerzyści

Może Cię zainteresować:

Europejski Tydzień Mobilności w Tychach - rajdy, spacery i spotkania

Autor: Arkadiusz Korejwo

15/09/2023