Czy kładka została uszkodzona? Reakcja miasta na przejazd samochodu po obiekcie

Miejski Zarząd Ulic i Mostów odniósł się do sytuacji dotyczącej przejazdu samochodem po kładce dla pieszych i rowerzystów. Miasto poinformowało również, że budowa równoległego wiaduktu na ul. Grota Roweckiego przebiega zgodnie z planem.

STOP CHAM / youtube
Przejazd przez kładkę Tychy
Przejazd kładką Tychy

Może Cię zainteresować:

Samochodem przez tyską kładkę pieszo-rowerową. Zobacz film

Autor: Redakcja

12/03/2022

W środę, 9 marca 2022 r., na obiekt łączący al. Jana Pawła II i ulicę Dąbrowskiego w Tychach wjechał samochód. Powód tego zachowania dalej nie jest jasny. Być może kierująca chciała skrócić sobie drogę, albo po prostu się pomyliła i zignorowała znaki. Sprawa jednak wzbudziła duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Portal NowinyTyskie.pl zapytał Miejski Zarząd Ulic i Mostów o komentarz dotyczący przejazdu kierującej Lexusem przez niedawno otwartą kładkę dla pieszych i rowerów.

Tyszanie pisali w mediach społecznościowych, że to nie pierwsza taka sytuacja – Według naszej wiedzy to pierwsza i na ten moment jedyna tego typu sytuacja – wyjaśnia MZUiM Tychy. –Zwróciliśmy się do wykonawcy z prośbą o zabezpieczenia nagrania z monitoringu – tłumaczy MZUiM, co może oznaczać, że sprawa zostanie skierowana na policję.

– Kładka przeznaczona jest dla pieszych i rowerzystów. Przejazd jednym samochodem nie spowodował jej degradacji (nośność kładki to 30t), natomiast nie ma możliwości, by w tym miejscu odbywał się ruch samochodowy. Nie po to ona powstała – informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów.

Postępy na budowie tyskiego wiaduktu

Portal NowinyTyskie.pl dowiedział się również na jakim etapie są obecnie prowadzone prace związane z przebudową wiaduktu na ul. Grota Roweckiego.

– Budowa wiaduktu prowadzona jest zgodnie z planem i na ten moment nie ma zagrożenia terminu realizacji. Wiadukt jest wykonany w zakresie konstrukcji, a aktualnie prowadzone są roboty budowlane i teletechniczne; przekładane są sieci na nowy obiekt – informują tyscy urzędnicy.

Przypominamy, że miasto ostatnio informowało o postępach na budowie w połowie listopada w 2021 roku. Wtedy prace były w 50% wykończone. Planowo wiadukt ma być gotowy w lipcu 2022 roku.

Montaż nowych belek na wiadukcie w Tychach

Może Cię zainteresować:

Na wiadukcie przy Grota-Roweckiego w Tychach pojawiły się kilkunastotonowe belki!

Autor: Tomasz Stankiewicz

18/11/2021

czytaj więcej:

Kładka przy ul. Grota Roweckiego otwarta

Kładka na ul. Grota Roweckiego w Tychach otwarta

Centrum dystrybucyjne Action w Bieruniu

Handlowy gigant otworzył centrum dystrybucyjne w Bieruniu

Filip mroz oko 4 Wno M98 unsplash

Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom

L

Napis Tychy i tyska „Żyrafa” na pomarańczowo. Dlaczego?

Studio dekorasyon vngzm4 P2 B Ts unsplash

Pracownicy TZUK uczą się zmian klimatu

Zameczek Myśliwski w Promnicach

Zamek Myśliwski w Promnicach. Jak przebiega remont?

Pojemnik na nakrętki Tychy

Nowy pojemnik na nakrętki w mieście!