Darmowe e-książki w ramach tyskiej biblioteki. Dołącza kolejny popularny serwis

Tyska biblioteka udostępniła swoje zbiory w formie e-książek w popularnym serwisie Legimi. MBP Tychy przypomina również, że udziela członkom darmowego dostępu w innych znanych serwisach i pożycza do użytku czytniki.

Ebiblioteka tychy

Udostępnienie zbiorów bibliotecznych w popularnym portalu oferującym elektroniczne książki Legimi jest owocem zgłoszenia w budżecie obywatelskim na ten rok projektu „Twoja Wirtualna Biblioteka”.

Zarejestrowani w tyskiej MBP czytelnicy korzystając z dedykowanej aplikacji Legimi mogą pobierać darmowe kopie dzieł znajdujących się w publicznym księgozbiorze, ale nie tylko - serwis oferuje wiele darmowych i płatnych pozycji ze wszystkich dziedzin literatury.

Oto jak skorzystać z darmowych ebooków i audiobooków z kartą tyskiej biblioteki:

  • poprosić w czytelni głównej osobiście (Mediateka, Piłsudskiego 16) lub mailowo (czytelnia@mbp.tychy.pl) o specjalny kod dostępu podając imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej;
  • wejść na adres www.legimi.pl/bs_katowice/;
  • wprowadzić otrzymany kod;
  • założyć lub zalogować się na posiadane konto Legimi;
  • korzystać bez ograniczeń przez 30 dni od momentu aktywacji kodu.

Po wygaśnięciu dostępu czytelnicy mogą pobrać następny miesięczny kod. Ilość kodów w ramach akcji jest jednak ograniczona - w każdym miesiącu będzie wydawane ich maksymalnie trzysta.

Tyszanie od niedawna mogą też wypróbować wirtualnej biblioteki za pomocą Empik Go

Miejska Biblioteka Publiczna umożliwia od maja 2022 darmowy dostęp do ebooków, audiobooków oraz synchrobooków także w innym popularnym komercyjnym serwisie e-księgarskim - Empik Go.

Czytelnicy MBP Tychy mogą korzystać z dostępu do ponad 50 000 cyfrowych książek w serwisie. Platforma oferuje komercyjnie także m.in. podcasty oraz produkcje oryginalne Empiku. Dostęp jest możliwy przez aplikację mobilną lub czytnik; program finansuje Ministerstwo Kultury w ramach programu rozwoju czytelnictwa w Polsce.

O dostęp należy poprosić w czytelni głównej analogicznie jak w przypadku Legimi. Zasady korzystania znajdują się na stronie MBP Tychy tutaj.

To nie wszystko - w Tychach można za darmo wypożyczyć czytnik ebooków

Czytniki dostępne są w czytelni multimedialnej w Mediatece. Do korzystania wystarczy tyska karta biblioteczna. Czytnik można wypożyczyć na 28 dni z możliwością trzykrotnego przedłużenia, gdy nie ma na niego rezerwacji. Za wypożyczenie czytnika biblioteka pobiera kaucję zwrotną w wysokości 100 zł. Pełen regulamin wypożyczania czytników znajduje się na stronach MBP tutaj.

Darmowy dostęp do e-bibliotek naukowych IBUK Libra i Academica poprzez MBP Tychy

Tyszan zajmujących się nauką ucieszy też prawie 8000 bezpłatnych ebooków w serwisie IBUK Libra - księgozbiorze przeznaczonym dla studentów i pracowników naukowych, Libra gromadzi głównie prace w dziedzinach takich jak prawo, medycyna, nauki społeczne, ekonomiczne, humanistyczne i techniczne. Ponadto znajdziemy tam publikacje z zakresu literatury pięknej, non-fiction czy literatury dla dzieci i młodzieży oraz poradniki i słowniki.

Dostęp otrzymujemy za pomocą kodu z czytelni głównej; jest możliwy poprzez przeglądarkę na libra.ibuk.pl - mając kod należy postępować zgodnie z instrukcją dostępną tutaj.

Academica to z kolei cyfrową wypożyczalnią publikacji naukowych pod auspicjami Biblioteki Narodowej w Warszawie; stanowi szybszą, elektroniczną wersję wypożyczeń międzybibliotecznych. Bezpłatnie z ponad 2 milionów cyfrowych książek i czasopism można korzystać jednak wyłącznie na miejscu w czytelni naukowej w Mediatece.

MBP Tychy udziela informacji w kwestiach dostępu do zbiorów także pod numerem telefonu 32 438 04 70.

Budżet obywaelski tychy 2024

Może Cię zainteresować:

Tyski Budżet Obywatelski 2024 - nabór wniosków od 1 lutego. Jak go złożyć nie przegapiając niczego?

Autor: Redakcja

31/01/2023

Tyski quiz gra karciana 2

Może Cię zainteresować:

Tyska karcianka ma pomóc w integracji uczniom z Ukrainy. Trafiła właśnie do szkół i bibliotek

Autor: Redakcja

03/02/2023