Darmowe wejścia do Wodnego Parku Tychy dla dzieci z Ukrainy. Spółka ufundowała także stroje kąpielowe

Wodny Park Tychy poinformował o bezpłatnych godzinach dla dzieci z Ukrainy będących uczniami tyskich szkół podstawowych. Dodatkowo tyska spółka RCGW zakupiła także stroje kąpielowe i klapki.

UM Tychy
Wodny Park Tychy

Dzieci, które uciekły przed wojną w Ukrainie i które uczą się obecnie w tyskich szkołach podstawowych, co tydzień będą mogły korzystać bezpłatnie z Wodnego Parku Tychy. Do końca roku szkolnego Wodny Park Tychy umożliwia dzieciom z Ukrainy bezpłatne cotygodniowe godzinne wejścia do tyskiego Aquaparku. Dodatkowo spółka wspólnie ze sklepem sportowym Belibe Sport oraz Szkołą Pływania Wodnik29 ufundowała stroje kąpielowe oraz klapki dla wszystkich dzieci. Oprócz tego do dyspozycji dzieci będą także instruktorzy pływania.

- Zdecydowaliśmy się na pomoc małym Ukraińcom i zapewnienie im choć chwili zabawy oraz uśmiechu w tym niezwykle trudnym dla nich czasie. Wszystkie niedawno powstałe oddziały będą mogły korzystać z Wodnego Parku Tychy raz w tygodniu, bezpłatnie, a w tym czasie pod okiem instruktorów będą korzystać z ćwiczeń w wodzie - mówi Aneta Dąbrowska, wiceprezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., które zarządza Wodnym Parkiem Tychy.

W tyskich szkołach aktualnie są już cztery oddziały dla dzieci, które uciekły z ogarniętej wojną Ukrainy. W klasach I-III w SP 36, SP 21, SP 17 oraz SP 7 uczy się prawie setka dzieci.

Wodny Park Tychy przypomina, że dzięki współpracy miasta ze spółką tyscy drugoklasiści raz w tygodniu w ramach wychowania fizycznego uczą się pływać w dwóch strefach Wodnego Parku Tychy - sportowej oraz rekreacyjnej.

czytaj więcej:

Wodny Park Tychy

Druga godzina gratis w Wodnym Parku Tychy

Serena repice lentini 9rwx Zc J Pdp I unsplash

Wodny Park Tychy znowu uczy pływać tyskich uczniów

Wodny park tychy

Aquaparty i noc saun na piąte urodziny Wodnego Parku

Kryta Pływalnia Tychy

Godziny otwarcia Krytej Pływalni

IMG 20211229 195827

Podziemny parking przy lodowisku po naprawie

Osiedle A

Nagroda dla tyszan za udział w spisie

Wieża zjeżdżalni

Druga godzina gratis w Wodnym Parku Tychy