Do służby w tyskiej komendzie wstąpili nowi policjanci!

Komenda Miejska Policji w Tychach poinformowała, że do służby w naszym mieście wstąpiło 13 nowych policjantów.

Nowo przyjętych policjantów czeka szkolenie zawodowe oraz adaptacyjna służba w terenie. Policja przypomina, że rekrutacja wciąż trwa.

– Zachęcamy każdego, kto chce wstąpić w nasze szeregi do zapoznania się z zasadami doboru do służby. POLICJĘ TWORZĄ LUDZIE — TWÓRZMY JĄ RAZEM. Nowo przyjętym kolegom i koleżankom oraz ich rodzinom życzymy sukcesów i wytrwałości! – informują tyscy policjanci.

We wtorek 16 listopada 2021 roku odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych mundurowych. W struktury tyskiej komendy weszło 13 stróżów prawa. Rotę ślubowania przyjął od nich Komendant Miejski Policji w Tychach mł. insp. Arkadiusz Konowalski. W trakcie ślubowania komendant podkreśli jak ważna jest służba w policji i jak ważna jest praca policjantów, którzy często narażają życie dla mieszkańców naszego regionu.

Rekrutacja do Policji

Policjanci zachęcają do wstąpienia do służby. Zwracają uwagę na to, że praca w policji wymaga zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości, ale też poczucia misji.

– W codziennej służbie policjanta ważna jest chęć niesienia pomocy, empatia, ale też duża odporność psychiczna, ponieważ spotkasz się z sytuacjami stresującymi, zagrażającymi życiu lub zdrowiu, jednak satysfakcja z realizowanych zadań zrekompensuje minusy służby – informuje policja.

czytaj więcej:

Zmiany na stanowiskach w policji

Policja w Tychach ma nowego komendanta

L

Służby kontrolują miejsca, w których przebywają bezdomni

Patrol z Mikołajem

Mikołaj wraz z policjantami patrolował Tychy!

Policyjne zabezpieczenia w Tychach

Kolejny raz ponad 300 policjantów zabezpieczało mecz

Zderzenie na skrzyżowaniu ul. Edukacji i Elfów

Wieczorne zderzenie na tyskim skrzyżowaniu

Policja

Policjanci uświadamiali tyskich seniorów

62 661350

Policjanci uświadamiali tyskich seniorów