Dolce Vita made in Tychy triumfuje na gali auto-moto

Na tegorocznej edycji gali Auto Lider tytuł motoryzacyjnego debiutu ubiegłego roku przypadł produkowanemu w tyskiej fabryce Fiatowi 600e "Dolce Vita". Nowe wcielenie kultowego Seicento to zdecydowanie inny pojazd niż poprzednik.

Fiat 600e niewiele przypomina swojego imiennika z przełomu XX i XXI wieku. To samochód reprezentujący segment B - auta miejskie o większej mocy i z przestronniejszym wnętrzem, niż ultrakompakty w rodzaju dzisiejszej 500-tki czy poczciwych „cinkusia” i „seikusia”. Nazwa odnosi się też do zasięgu pojazdu - około 600 kilometrów w mieście na pełnym ładowaniu.

W ankiecie czasopisma "Motor" i portalu magazynauto.pl produkowany od września ub.r. w fabryce przy Turyńskiej w Tychach nowy Fiat 600e z elektrycznym silnikiem o mocy sięgająceej (bagatela!) 156 KM został uznany za najlepszy z 29 ocenianych zeszłorocznych debiutów na rynku auto-moto.

W reklamie wozu podkreślającej jego włoski styl i dopracowane detele wystąpiła megagwiazda Hollywood Leonadrdo DiCaprio:

Leonardo Di Caprio w reklamie Fiata 600e

Może Cię zainteresować:

Nielimitowane „La Dolce Vita” prosto z Tychów. I z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Czyli jak przesiedzieć cały dzień w samochodzie

Autor: Grzegorz Lisiecki

27/07/2023

W kategorii małych aut miejskich Isegment A) drugi rok z rzędów zwyciężył Fiat 500e - elektryczna wersja popularnego modelu eksportowanego z Tychów na cały świat. Model konkurował z 20 innymi autami.

Konkursowe jury składa się z pięciu redaktorów branżowego magazynu Motor. Gala odbyła się po raz dwudziesty drugi.

W Tychach rozpoczęła się produkcja nowego Fiata 600e

Może Cię zainteresować:

W Tychach rozpoczęła się produkcja Fiata 600e. Tak wygląda elektryczny następca Seicento!

Autor: Grzegorz Lisiecki

14/09/2023

Fiat Powertrain Technologies Bielsko-Biała

Może Cię zainteresować:

Bielska fabryka koncernu Stellantis zostanie zamknięta. Grupowe zwolnienia obejmą 468 pracowników. „Likwidacja FCA Powertrain wywoła efekt domina”

Autor: Grzegorz Lisiecki

03/02/2024

Fial126p 126procent stylu 04

Może Cię zainteresować:

Za nami zlot i konkurs piękności maluchów na 50-lecie modelu

Autor: Arkadiusz Korejwo

24/07/2023