Drzewka na upamiętnienie narodzin. W Tychach po raz drugi rusza wiosenna akcja wspólnego sadzenia

Świeżo upieczeni rodzice z Tychów, którzy chcieliby kultywować tradycję sadzenia pamiątkowych drzew, a nie bardzo mają gdzie i jak, mogą to zrobić wspólnie. Miasto zbiera chętnych na sadzonki drzewek, które w asyście fachowców zasadzone będą wiosną w parkach tworząc pamiątkowe szkółki.

Nie trzeba chyba dodawać, że taki sad oprócz swojego romantycznego i eleganckiego charakteru będzie też pożytkiem dla wszystkich mieszkańców. Akcja odbyła się pierwszy raz w zeszłym roku i cieszyła się sporym zainteresowaniem - zasadzono wtedy 90 drzewek, a miasto rozszerzyło plantacje z jednego na dziewięć parków z uwagi na ilość zgłoszeń.

Wydarzenie planowane jest na maj, ale chętni powinni zapisywać się po sadzonki już teraz. Posadzenie drzewa upamiętniającego narodziny dziecka jest całkowicie bezpłatne, ale o udziale w akcji może zadecydować kolejność zgłoszeń.

Miejscem sadzenia drzewek będą w tym roku Suble, park wokół kościoła bł. Karoliny na osiedlu T, tereny zielone wzdłuż ulicy Dąbrowskiego, skwer przy ulicy Czystej i "planty" u zbiegu osiedli A, B i Starych Tychów.

Akcję organizuje miejski samorząd z pomocą Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych. Jego pracownicy przygotują niezbędne narzędzia i wyposażenie i będą do dyspozycji na miejscu. Wśród sadzonek można spodziewać się dębów, brzóz, tulipanowców, klonów, magnolii, topoli i lip - tak było w zeszłym roku.

W maju 2022 roku oprócz rodzinnych nasadzeń odbyła się też inna ciekawa akcja plantacji - uchodźczynie z Ukrainy w ramach podziękowania za opiekę i okazaną przez tyszan gościnność zasadziły wtedy aż 1500 białych begonii w parku przy Urzędzie Miasta.

Formularz zgłoszeniowy do tegorocznych rodzinnych nasadzeń dostępny jest do pobrania tutaj.

Nasadzenia w Tychach

Może Cię zainteresować:

Rodzinne nasadzenia drzew w Tychach. Symboliczna akcja urzędu miasta

Autor: Redakcja

08/05/2022

Begonie Tychy

Może Cię zainteresować:

Akcja podziękowania dla tyszan wspierających ukraińskich uchodźców. Posadzono 1500 begonii

Autor: Redakcja

18/05/2022