Działka przy skrzyżowaniu w Tychach trafiła na sprzedaż. Cena? Ponad 13 mln złotych

Na portalu z ofertami nieruchomości pojawiła się oferta sprzedaży działki znajdującej się przy skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Wyszyńskiego w Tychach. Cena za działkę to ponad 13 milionów złotych.

Na jednym z portali internetowych pojawiła się oferta sprzedaży działki w Tychach. Nic nadzwyczajnego. Oferta sprzedaży jakich wiele. Jednak ciekawa jest lokalizacja sprzedawanej działki. Cena wywoławcza za działkę przy tyskim skrzyżowaniu wynosi 10 819 500 złotych plus 23% VAT, co daje kwotę 13 307 985 złotych. Powierzchnia działki wynosi 7213 metrów kwadratowych. Co daje 1 845 złotych na metr kwadratowy.

Działkę charakteryzuje kształt, bo obejmuje ona cały róg tyskiego skrzyżowania. W okolicy znajduje się kościół pod wezwaniem św. Krzysztofa, Szpital Megrez, „Tęcza”, oraz zjazd z DK1. Jak zauważa w ofercie biuro nieruchomości przy działce występuje bardzo duże natężenie ruchu.

Co może powstać na działce?

W plan zagospodarowania przestrzennego działki wpisany jest teren zabudowy usługowej. Mogą tam znaleźć się obiekty gastronomiczne, handlowe, hotelowe, bankowe, edukacyjne, zdrowotne, biurowe, czy kulturalne. Na działce zabronione jest postawienie stacji paliw, czy salonu samochodowego.

Nowy nabywca może zabudować działkę w maksymalnie 35% powierzchni, czyli około 2500 metrów kwadratowych. Można wybudować obiekty dwukondygnacyjne, a także parking podziemny. Na działce dostępne są podłączenie pod prąd, wodę i kanalizację, oraz sieć ciepłowniczą.