Dzielnicowi z Tychów uczyli dzieci jak bezpiecznie spędzać wakacje

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Tychach cyklicznie odwiedzali szkoły i przedszkola aby beztroski czas zabawy podczas wakacji 2021r. był bezpieczny.

Policja w Tychach

Mundurowi podczas spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta przypominali jak bezpiecznie spędzić wakacje

Tyscy dzielnicowi cyklicznie odwiedzają dzieci z tyskich szkół i przedszkoli. W myśl działań „Bezpieczne Wakacje 2021" mundurowi przypominali najmłodszym zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacji. Jak zachowywać się podczas wypoczynku nad wodą, w górach, lesie, czy na placu zabaw. Obecność policjantów była znakomitą okazją do rozmów. Uczniowie i przedszkolaki wykazali się sporą wiedzą i aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat bezpiecznych postaw.

Spotkania są również znakomitą okazją do promowania kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Mundurowi apelują również do rodziców aby zwrócić uwagę na swoje pociechy i zwłaszcza w porze wieczorowo – nocnej używać elementów odblaskowych. Szczególną uwagę rodzice powinni też zwrócić na to aby najmłodsi byli właściwe zapięci w fotelikach samochodowych podczas jazdy. Każda z tych prostych czynności może się przyczynić do uniknięcia tragedii, a co za tym idzie do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.

czytaj więcej:

Tyska policja

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Zmiany na stanowiskach w policji

Policja w Tychach ma nowego komendanta

Robin worrall F Pt10 LXK0cg unsplash

30-latek oszukiwał metodą na BLIK

Zabezpieczenia podczas meczu w Tychach

Ponad 300 policjantów zabezpieczało mecz

Policja

Policjanci uświadamiali tyskich seniorów

Policja

Tyscy policjanci otrzymali list za pomoc starszej osobie

Motocykl

Działania tyskiej drogówki pod nazwą „Motocykl”