Dzielnicowi z Tychów uczyli dzieci jak bezpiecznie spędzać wakacje

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Tychach cyklicznie odwiedzali szkoły i przedszkola aby beztroski czas zabawy podczas wakacji 2021r. był bezpieczny.

Policja w Tychach

Mundurowi podczas spotkań z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta przypominali jak bezpiecznie spędzić wakacje

Tyscy dzielnicowi cyklicznie odwiedzają dzieci z tyskich szkół i przedszkoli. W myśl działań „Bezpieczne Wakacje 2021" mundurowi przypominali najmłodszym zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacji. Jak zachowywać się podczas wypoczynku nad wodą, w górach, lesie, czy na placu zabaw. Obecność policjantów była znakomitą okazją do rozmów. Uczniowie i przedszkolaki wykazali się sporą wiedzą i aktywnie uczestniczyli w dyskusji na temat bezpiecznych postaw.

Spotkania są również znakomitą okazją do promowania kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Mundurowi apelują również do rodziców aby zwrócić uwagę na swoje pociechy i zwłaszcza w porze wieczorowo – nocnej używać elementów odblaskowych. Szczególną uwagę rodzice powinni też zwrócić na to aby najmłodsi byli właściwe zapięci w fotelikach samochodowych podczas jazdy. Każda z tych prostych czynności może się przyczynić do uniknięcia tragedii, a co za tym idzie do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.

czytaj więcej:

Tyska policja

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Zmiany na stanowiskach w policji

Policja w Tychach ma nowego komendanta

Policja

Policjanci uświadamiali tyskich seniorów

62 661350

Policjanci uświadamiali tyskich seniorów

Policja

Tyscy policjanci otrzymali list za pomoc starszej osobie

Motocykl

Działania tyskiej drogówki pod nazwą „Motocykl”

Ćwiczenia bezpiecznego przekraczania jezdni

Policjanci z Tychów spotkali z się z przedszkolakami