Dzień Babci i Dziadka na Stadionie Miejskim i w Tyskiej Galerii Sportu

Wspólny spacer z wnukami z okazji Dnia Babci i Dnia Dziaka. W Tychach można zwiedzić najciekawsze i niedostępne na co dzień miejsca na Stadionie Miejskim oraz wystawę stałą Tyskiej Galerii Sportu.

fot. Muzeum Miejskie w Tychach
Tyska Galeria Sportu

W przyszły weekend, 21 i 22 stycznia, przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza babcie i dziadków z wnukami na wspólny spacer. Można zwiedzić najciekawsze i zwykle niedostępne dla widzów miejsca na Stadionie Miejskim oraz wystawę stałą w Tyskiej Galerii Sportu.

- W trakcie spaceru z przewodnikiem po jednym z najładniejszych piłkarskich obiektów w kraju będzie można obejrzeć wybrane miejsca Stadionu Miejskiego, m.in.: strefę VIP, lożę prezydencką, sektor kibiców przyjezdnych, salę konferencji prasowych oraz zaplecze techniczne, a także wejść na poziom murawy i usiąść na ławce rezerwowych – wymieniają atrakcje organizatorzy.

Z kolei w Tyskiej Galerii Sportu (oddział Muzeum Miejskiego w Tychach) można poznać historie i ciekawostki związane z największymi sukcesami sportowców z Tychów. Zobaczyć można tam m.in. liczne pamiątki i trofea tyskich sportowców, a finałem zwiedzania będzie sportowy seans filmowy.

Zwiedzanie zaplanowano na sobotę, 21 stycznia 2023 o godz. 11.00. Zbiórka przed przed wejściem głównym na Stadion Miejski Tychy przy ul. Baziowej. Wstęp jest wolny, a zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 515 717 430 (także SMSem) lub mailowo: k.hajduk@tgs.tychy.pl.

Budynek Organizacji Społecznych, oddany do użytku w 1964 roku

Może Cię zainteresować:

Tychy pół wieku temu, czyli jak budowano najważniejsze miasto w PRL. Mamy archiwalne zdjęcia

Autor: Redakcja

28/12/2022

Spacer architektoniczny

Może Cię zainteresować:

Śladem tyskiej architektury i urbanistyki lat 70. i 80. Wybierz się na spacer po osiedlach K, L i S

Autor: Redakcja

10/08/2022