Dzień Edukacji Narodowej w Tychach. Prezydent miasta wręczył nagrody i wyróżnienia

We wtorek 12 października w Tychach odbyły się obchody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Prezydent Tychów oraz jego zastępca, wręczyli nagrody i wyróżnienia dyrektorom i nauczycielom tyskich placówek oświatowych.

Nagrody Prezydenta Miasta Tychy otrzymała grupa dziesięciu dyrektorów przedszkoli, szkół i tyskich placówek oświatowych, 15 nauczycieli przedszkoli i szkół podstawowych w Tychach, 15 nauczycieli szkół podstawowych i zespołów szkolno-przedszkolnych oraz 15 nauczycieli z ZSM, szkół ponadpodstawowych i placówek oświatowych.

W trakcie uroczystości Maciej Gramatyka – zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych wręczył listy gratulacyjne osobom które 22 września 2021 roku w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Katowicach otrzymały Medale Komisji Edukacji Narodowej przyznane w roku 2020 i 2021. Otrzymało je 16 dyrektorów i nauczycieli tyskich szkół.

Jak informuje Urząd Miasta Tychy „listy gratulacyjne otrzymali także nauczyciele, którym w 2020 roku przyznano odznaczenia państwowe (Srebrny Krzyż Zasługi – 2 osoby, Medal Złoty za Długoletnią Służbę – 4 osoby, Medal Srebrny za Długoletnią Służbę – 3 osoby). Wręczanie tych odznaczeń odbędzie się w 15 października o 12.00 w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach”.

Jestem z Was dumny! – Prezydent Tychów Andrzej Dziuba

- Wszystkim wykonującym ten trudny i wymagający zawód życzę dalszych sukcesów i siły do pokonywania problemów. Działajcie zgodnie z waszymi ideałami, niezależnie od tego, co mówią politycy. W tych trudnych czasach bądźcie sobą i dalej tak fantastycznie uczcie dzieci i młodzież w naszym mieście. Jestem z Was dumny! – tymi słowami Andrzej Dziuba zwrócił się do obecnych na sali pracowników tyskich placówek oświatowych.

Jak możemy przeczytać w informacji podanej przez Urząd Miasta Tychy na scenę zaproszono też osoby wyróżnione nagrodami ministra:

  • 2 osoby (2020)
  • 3 osoby (2021)

nagrodami Śląskiego Kuratora Oświaty :

  • 4 osoby (2020)
  • 4 osoby (2021)

Druga taka osoba w Tychach

Podczas gali poinformowano także, że 14 października 2021 r. zaplanowano uroczyste wręczenie Honorowego Tytułu Profesora Oświaty. Taki tytuł otrzyma nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Tychach – będzie to druga osoba w mieście Tychy z tak zaszczytnym tytułem.