Ewangelicy z Tychów zapraszają wszystkich na weekend u siebie

Tyska parafia luterańska pw. Apostołów Piotra i Pawła zaprasza w ten weekend (1-3 grudnia) na trzy adwentowe wieczory wypełnione kulturą. W programie przedstawienie w formie monodramu, dwa tematyczne koncerty w nowoczesnym stylu i kiermasz świąteczny.
"Koncert światła"

Tyska świątynia protestancka przy Burschego 20 otwiera się w pierwsze trzy dni grudnia pod hasłem „Magia adwentu” - celem jest wzbudzenie u uczestników świątecznego nastroju i refleksję na temat istoty okresu oczekiwania na Boże Narodzenie. Oprócz okazji do zadumy, goście będą mogli też np. poznać z broszurek przepisy na świąteczne wypieki i uczestniczyć w kiermaszu.

W piątek o 19 Cieszka Żółtko zaprezentuje monodram z elementami pantomimy pt. „Twarzą w twarz” - jego tekst oparty jest o książkę Tima Stevensona traktującą o tematyce zbawienia. Godzinny spektakl w prosty, poruszający sposób mówi o codziennym życiu - celach, pragnieniach, motywacjach.

Widz, siedząc w wygodnym fotelu, po chwili zaczyna czuć się niewygodnie. Ale jeśli pozwoli Duchowi Świętemu potrząsnąć nieco swoją chrześcijańską strefą komfortu, daje sobie szansę na coś więcej, bo życie to coś więcej niż pokarm, a życie chrześcijańskie, to coś więcej niż tylko „czekanie na niebo - czytamy w opisie sztuki.

Koncert i jarmark u tyskich protestantów

Drugiego dnia (sobota 2 grudnia) o godzinie 17 u ewangelików z parafii przy Burschego wystąpi mieszanka damskich i dziewczęcych głosów: sopranistka Dorota Gibiec-Kurowska, wykonujące gospel Dominika Centner i Weronika Aleksandrowicz oraz siostry Milenka i Malwinka Ratka. Goście będą mogli pobiesiadować przy kawie, herbacie i cieście oraz nabyć wieńce i inne rękodzieła na towarzyszącym koncertowi kiermaszu.

Adwentowy recital jazzowy

W końcu w niedzielę o godzinie 17 przegląd polskich pieśni adwentowych pt. „Koncert światła” zaprezentuje te wiekowe utwory w nowoczesnym brzmieniu i mistrzowskim jazzowym wykonaniu. Na scenie pojawi się zespół Sąstąd oraz saksofonista Szymon Kamykowski, perkusista Szymon Madej i gość specjalny - wokalistka Barbara Pospieszalska. „To opowieść o nadziei oczekiwania i zwycięstwie Światła nad mrokiem” - tłumaczą ideę koncertu organizatorzy.

Nocne zwiedzanie Tyskich Browarów Książęcych

Może Cię zainteresować:

Andrzejki w Tyskich Browarach Książęcych. Nocne zwiedzanie

Autor: Arkadiusz Korejwo

29/11/2023

Tyski Kulb Fotograficzny KRON 1978-1983 - wystawa

Może Cię zainteresować:

Unikatowe zdjęcia czarnego Śląska - premiera nowego fotoalbumu

Autor: Arkadiusz Korejwo

28/11/2023