Fitoterapia z Muzeum Miejskim w Tychach. Poznaj tajniki leczniczych ziół

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na warsztaty naparowe „Leki ziołowe. Są to zajęcia towarzyszące wystawie „Farmaceutka – Ogród Balsamiczny”.

Unsplash.com
Fitoterapia Tychy

Jak informuje Muzeum Miejskie w Tychach, warsztaty pozwolą przyjrzeć się domowej apteczce i wzbogacić ją o naturalne substancje, które będą mogli przygotować uczestnicy i uczestniczki. Będzie to również okazja do poznania leczniczych

  • ziół,
  • ich charakterystyk,
  • zapachów
  • bogatych właściwości.

Fitoterapia to dział farmakologii, który zajmuje się produkcją leków ziołowych z surowców pozyskiwanych z roślin leczniczych. Podczas spotkania ekspertka w tej dziedzinie odpowie na pytania dotyczące ziół, leków ziołowych oraz naturalnych sposobów regeneracji.

Teoretyczna i praktyczna część warsztatów

Warsztaty będą podzielone na dwie części. W części teoretycznej zostaną omówione postaci leków galenowych stosowanych w ziołolecznictwie (trwałe i nietrwałe). W części praktycznej uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję wykonać poszczególne wyciągi wodne, takie jak: napar, wywar, macerat lub odwar. Każdy uczestnik i uczestniczka otrzymają materiały pomocnicze oraz pomoc teoretyczną i praktyczną.

Zajęcia poprowadzi Agata Zaskórska, która na co dzień mieszka w Częstochowie. Jest zielarką i edukatorką. Kształci się w kierunku zielarstwa już od ponad 10 lat. Swoją wiedzę i praktykę zdobyła m.in. w Akademii Terapii Naturalnych we Wrocławiu, Europejskim Studium Przygotowania Zawodowego i Wiedzy Praktycznej w Międzyborowie, Poradni Zdrowego Odżywiania Dietetycznie Poprawni w Warszawie, Zielarni Primum non nocere w Gliwicach, Centrum Terapii Naturalnych Hagalaz we Wrocławiu, Centrum Naturoterapii ATYDE w Kudowie Zdroju. Jest również członkinią Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów.

  • data: 5 lutego 2022 (sobota), godz. 11.00–13.30 i 15.00–17.30
  • miejsce: Muzeum Miejskie w Tychach, Stary Magistrat, pl. Wolności 1, Tychy
  • prowadzi: Agata Zaskórska (Pracownia Fitoterapii Nimrodel)
  • zapisy (liczba uczestników ograniczona): tel. 887 450 212 (także SMSem), e-mail: g.oleksy@muzeum.tychy.pl
  • koszt: 10 zł od osoby uwaga! obowiązują przedpłaty na konto bankowe Muzeum Miejskiego w Tychach dodatkowe informacje znajdują się na stronie: Leki ziołowe