Gala Tyskiego Społecznika 2023 już za nami. Kto został tegorocznym laureatem?

W mieście odbyła się wyjątkowa ceremonia. Podczas niej uhonorowano osoby oraz organizacje szczególnie zasłużone dla lokalnej społeczności. Nagrody odebrało czterech wyróżnionych.

Gala Tyskiego Społecznika

To już piąta edycja akcji, która ma na celu wyróżnienie oraz podziękowanie lokalnym bohaterom. Koordynatorem wydarzenia jest FRES Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej we współpracy z Urzędem Miasta Tychy.

- Tegoroczna Gala odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach pod patronatem Barbary Koniecznej - Przewodniczącej Rady Miasta Tychy. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób. Galę uświetniły występy artystyczne: Ireneusza Krosnego, uczniów Zespołu Szkół Muzycznych oraz Miejskiego Chóru Mieszanego Presto Cantabile - wspominają współorganizatorzy.

Czas na najważniejszą wiadomość. Bohaterami wieczoru zostali:

  • w kategorii Osoba - pan Ireneusz Ruchała
  • w kategorii Instytucja - Społeczne Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Kaliksta I w Tychach

Dodatkowo specjalną nagrodę otrzymała pani Urszula Katarzyna Polubiec oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tychach za pięciokrotne nominacje w całej historii konkursu. Co prawda nie zostali oni laureatami, ale zdecydowanie mogą być dumni z siebie i swojej pracy na rzecz innych.

- Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim nominowanym oraz uczestnikom Gali za ogromne zaangażowanie i oddanie sprawom społecznie najważniejszym - dodają organizatorzy konkursu.
Indeks Zdrowych Miast 2023

Może Cię zainteresować:

Indeks Zdrowych Miast 2023. Awans Tychów do czołowej dziesiątki

Autor: Arkadiusz Korejwo

24/11/2023