Gen. Roman Polko nazwał tyskich hokeistów… „ruskim teamem”. Zadedykował im też rysunek

Pochodzący z Tychów generał w stanie spoczynku Roman Polko, kolejny raz odniósł się do GKS Tychy. Tym razem nazwał tyskich hokeistów… „ruskim teamem”.

- Nie potrafię zrozumieć tej postawy kiedy z jednej strony wznosi się piękne hasła o wsparciu Ukrainy, o dumie z Niezłomnych Żołnierzy walczących o Niepodległą Rzeczpospolitą, a jednocześnie karmi się ruskich trolli wspierających propagandową machinę putina – komentował niedawno sprawę rosyjskich graczy w GKS Tychy Roman Polko.

Generał w stanie spoczynku nie poprzestał jednak na krytyce. Tym razem zadedykował tyskim hokeistom rysunek Henryka Sawki.

Putin Team - Owieczkin: „nieważne, jaką dyscyplinę reprezentuje Rosjanin, zawsze może liczyć na wsparcie swojego prezydenta”. Formuła 1 w reakcji na rosyjskie zbrodnie w Ukrainie odwołała Grand Prix w Rosji, polscy piłkarze, odmówili gry z rosjanami w ramach eliminacji do mundialu..., a ruski team hokejowy GKS Tychy wciąż z putinem, dlatego dedykuję im rysunek Henryka Sawki – napisał w mediach społecznościowych Roman Polko.

Przed generałem tyscy radni wzywali rosyjskich zawodników GKS Tychy do potępienia wojny wywołanej przez Rosję w Ukrainie. O komentarz w sprawie kontaktowaliśmy się z rzeczniczką Urzędu Miasta Tychy oraz z rzecznikiem Tyskiego Sportu. Udało nam się uzyskać informację, że odpowiedź na apel radnych oraz komentarz gen. Polko pojawi się w poniedziałek 4 kwietnia.

Tyscy radni z Pi S

Może Cię zainteresować:

Tyscy radni z PiS-u wzywają rosyjskich zawodników GKS Tychy do potępienia wojny

Autor: Tomasz Stankiewicz

27/03/2022

czytaj więcej:

Roman Polko

„Mistrzostwo w lidze ważniejsze od honoru?”

Tyscy radni z Pi S

Radni z PiS-u wzywają rosyjskich zawodników GKS Tychy do...

Gks Tychy Zagłębie Sosnowiec 6.12.2022 1

Hokej: GKS Tychy rozbił Zagłębie 6:1

GKS Tychy hokej

Zawodnicy z Rosji w najbliższym sezonie nie zagrają w GKS

Reprezentacja Polski w Hokeju

Czterech hokeistów GKS Tychy w reprezentacji Polski

Png 20211228 193837 0000

Zmiana na ławce trenerskiej w GKS Tychy

GKS Tychy

Jak ćwiczą Mistrzowie Polski?