Giganci dla Świetlikowa: w niedzielę charytatywny mecz gwiazd na tyskim stadionie

W niedzielę (21 maja) o godzinie 15 na głównym tyskim stadionie odbędzie się charytatywny mecz piłki nożnej i piknik, zysk z którego wesprze tyskie hospicjum dla dzieci Świetlikowo. Celem wydarzenia jest w tym roku pozyskanie pieniędzy na zakup samochodu służącego podopiecznym fundacji.

Swietlikowo mecz charytatywny piłka

Tyskie centrum hospicyjne działa od 2009 roku i niesie bezpłatnie pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom z całego województwa, dając przy tym wytchnienie ich rodzicom - opiekującym się nimi nierzadko całodobowo, rezygnując z wszelkich innych planów życiowych.

Dzięki wzorowanemu na przedszkolu Centrum Opieki Dziennej dzieci mogą także przebywać wśród rówieśników. Czasem jednak przyjazdy kadry do domów pacjentów stają się niezbędne; oszczędza to też stresu najciężej chorym dzieciom - stąd także potrzeba doposażenia ośrodka w samochód, co jest tegorocznym celem głównym wydarzenia.

Impreza odbędzie się po raz czwarty. Pierwsza edycja miała miejsce w 2018 i składała się z części muzycznej w Spodku (wystąpili na niej TSA, IRA, Kamil Bednarek, Sebastian Riedel z zespołem Cree, Miuosh, SIQ, Rebelianci i Event Urizen) oraz piłkarskiego meczu „Przyjaciele kontra Celebryci” na Stadionie Miejskim w Tychach. Od następnego roku całość wydarzeń zadomowiła się na tyskiej arenie.

W tym roku oprócz meczu na przybyłych czekać będzie kiermasz przetworów i aukcje na rzecz hospicjum w dzielnicy Jaroszowice. Imprezę poprowadzi Marek Rusinek - dziennikarz muzyczny związany ze stacją RMF MAXXX.

Zawodnicy Gigantów

Wśród uczestników dobroczynnego sportowego pikniku pojawić mają się podzieleni na drużyny Przyjaciół i Celebrytów prezenter i dziennikarz radiowy Darek Maciborek, Maciej Szczęch z kabaretu Łowcy.B, hokeista i komentator Mariusz Czerkawski, aktor Bogdan Kalus, komik Paweł „Mr Boomer” Janas, Tomasz Lebuda (zespół Cree i Hokejowa Reprezentacja Artystów Polski), aktorka Anna Guzik, najmłodszy zwycięzca Masterchefa - tyszanin Kuba Tomaszczyk, dziennikarka Nina Nocoń, bramkarz piłkarski - a ostatnio też raper - Paweł Florek, aktor Mateusz Janicki oraz aktorka Natalia Pitry.

Bilety-cegiełki na niedzielne wydarzenie w cenie 20 (dorośli) i 5 (dzieci) złotych do babycia w sieci Stage24 pod linkiem tutaj.

Tomasz Jachimek

Może Cię zainteresować:

Tomasz Jachimek na sportowo i taneczne show. W tym tygodniu Tyska Gala Sportu

Autor: Arkadiusz Korejwo

15/05/2023

Hrap hokej z gwiazdami

Może Cię zainteresować:

W sobotę tradycyjny "kosmiczny mecz" artystów i dziennikarzy na tyskiej arenie. Hokej z Gwiazdami wspiera 31 finał WOŚP

Autor: Redakcja

31/01/2023

Tomasz Pszonak

Może Cię zainteresować:

Tomasz Pszonak przebiegł 750 kilometrów wokół województwa śląskiego. Dla 9-letniej Karolinki. Na trasie życzliwi ludzie, niespodzianki i kryzysy. „Zacząłem jeść hamburgera z frytkami i zapłakałem”

Autor: Patryk Osadnik

07/05/2023