Tomasz Jachimek na sportowo i taneczne show. W tym tygodniu Tyska Gala Sportu

W czwartek (18 maja) na gali podsumowującej sportowe wydarzenia i osiągnięcia minionego sezonu w Tychach będzie można się zdrowo uśmiać z jednym z najbardziej doświadczonych stand-uperów w kraju - Tomaszem Jachimkiem. Choreograficzne wrażenia zapewni do tego tyska stajnia tanecznych czempionów - akademia D-Way of Life.

MCK Tychy
Tomasz Jachimek

Wybór Jachimka ma całkiem spory sens - artysta zanim osiągnął sukcesy jako kabaretowiec był piłkarzem, występując między innymi w drużynie ze swojej rodzinnej miejscowości - Bałtyku Gdynia. W programie znanego z bystrych niczym refleks sportowca,prześmiewczych monologów komika można się więc będzie spodziewać sportowych smaczków.

Jego niepodrabialne maniery sceniczne zaprezentuje w ramach gali, na której wręczane zostaną nagrody władz miasta za osiągnięcia sportowe ostatnich dwunastu miesięcy. Ich laureatów wyłania się spośród osób zgłoszonych w ramach plebiscytu.

Taniec na światowym poziomie

W czwartkowy wieczór w Mediatece zaprezentują się także adeptki i adepci odnoszącej spektakularne sukcesy w branży tyskiej szkoły tańca D-Way of Life - kuźni talentów kształcącej niezliczonych drużynowych i solowych reprezentantów Polski i mistrzów. W zeszłym roku akademia zorganizowała w mieście pierwsze profesjonalne zawody taneczne (za nami już druga ich edycja).

Wśród występujących podziwiać można będzie indywidualne czempionki Alicję Jęczmyk (II wicemistrzyni Polski federacji IDO w kategorii Jazz - Dzieci), Izabelę Błędzińską i Joannę Gawlik (obie I wicemistrzynie Polski IDO w kategorii Cheer Jazz), Natalię Cieślak (zwyciężczyni turnieju Revolution of Dance, reprezentantka Polski) oraz Maję Cybulską (reprezentantkę Polski), a także utytułowane grupy dorosłych i dziecięce reprezentujące taniec nowoczesny i jazzowy.

Start o godzinie 18 w auli Mediateki. Bilety na wydarzenie w cenie 40 złotych do nabycia w sieci Ticketmaster.pl pod linkiem tutaj.

Jakub kiwior 01

Może Cię zainteresować:

Jakub Kiwior. Młokos z Tychów, który oszukał system. Piłkarsko dorastał w Belgii i... na Słowacji

Autor: Arkadiusz Nauka

13/05/2023

Tgk 2023 20

Może Cię zainteresować:

Święto tyskich artystów i koncert-podróż. Za nami tegoroczna gala kultury w Mediatece

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/04/2023

Wolves Tychy mistrzostwa 2023

Może Cię zainteresować:

Wzięli odwet za zawodowców. Wolves Tychy mistrzem Polski w amatorskim hokeju na lodzie

Autor: Arkadiusz Korejwo

17/04/2023