GKS Tychy zaprasza na fiestę i sparing z Ukraińcami w sobotę 15 lipca

W ramach rozgrzewki przed powrotem rozgrywek w przyszłym tygodniu GKS Tychy zaprasza kibiców i sympatyków na rodzinny Trójkolorowy Piknik polączony z prezentacją drużyny i sparingiem z ukraińską drużyną FC Vorskla Poltava, który odbędzie się na stadionie i w jego otoczeniu w sobotę 15 lipca.

Łukasz Sobala/gkstychy.info
Gks tychy piknik

W strefie przed stadionem przy Edukacji od godziny 14 na fanów drużyny czekać będzie strefa kibica, miasteczko sportowe z piłkarskimi grami zręcznościowymi, atrakcje dla dzieci (dmuchańce, zajęcia plastyczne), strefa gastro i stanowisko DJa. Swoją ofertę zaprezentuje też oficjalny sklep kibica GKS Tychy.

Ostatnie szlify przed startem ligi

O godzinie 16 na stadionie zaprezentowany zostanie skład drużyny pod wodzą trenera Dariusza Banasika na nadchodzący sezon, a następnie o 17 zaplanowany jest sparing na głównym boisku z ukraińską FC Vorskla z Połtawy. Przed startem wydarzenia, o godzinie 11 odbędzie się także inny mecz kontrolny przed startem sezonu Fortuna 1 Ligi, w którym tyska drużyna podejmie drugoligową Polonię Bytom.

GKS zremisował pierwszy sparing ze Skrą Częstochowa 2:2, a następnie wygrał jednobramkowo z drużynami z najwyższych lig czeskiej i polskiej: MFK Karvina, Radomiakiem Radom i Śląskiem Wrocław. W meczach mieli okazję wykazać się liczni nowoprzyjęci do klubu zawodnicy. Kibicowskie środowisko zastanawia się, jak przetasowania ostatnih miesięcy - tak w składzie, jak i w kadrze i zarządzie - wpłyną na wyniki przebudowywanej drużyny. Pierwsza poważna próba 22 lipca - „trójkolorowych” czeka wtedy pierwszy mecz sezonu 2023/2024, w którym zmierzą się na wyjeździe z Polonią Warszawa.

Stadion Miejski w Tychach fot. UM Tychy

Może Cię zainteresować:

Piłkarski GKS Tychy: średni sezon, wielkie zmiany i pytania o przyszłość

Autor: Arkadiusz Korejwo

05/06/2023

Maxresdefault

Może Cię zainteresować:

Czy Polonię Bytom stać na II ligę? Sławomir Kamiński w ŚLĄZAQ: "Dokładnie wiemy, ile to kosztuje"

Autor: Patryk Osadnik

07/07/2023

Polonia Tychy

Może Cię zainteresować:

Premiera książki o pierwszym klubie sportowym Tychów w piątek 16 czerwca

Autor: Arkadiusz Korejwo

14/06/2023