Hałda jako mikrokosmos. Artystyczno-ekologiczna wędrówka po Łaziskach

W sobotę (19 sierpnia) Śląski Ogród Botaniczny, Muzeum Miejskie w Tychach i stowarzyszenie Przestrzeń Otwarcia zapraszają na edukacyjny spacer połączony z fotograficznym plenerem na hałdzie Skalny w Łaziskach Górnych. Spacer jest preludium do wystawy prac dawnej tyskiej grupy fotograficznej KRON prezentujących tereny przemysłowe.
Muzeum Miejskiw w Tychach
Hałda Skalny w Łaziskach Górnych
Hałda w Łaziskach Górnych stanie w centrum zainteresowania botaniczki Natalii Zdrzałek z ogrodu w Mikołowie. Będzie o tym, jak przyroda radzi sobie w ekstremalnych warunkach i jakim gatunkom roślin udało się skolonizować ten trudny teren. Będzie to również okazja do wykonania ciekawych zdjęć pejzażowych, przyrodniczych czy w skali makro.

Spacer zapowiada jesienną wystawę tyskiego Muzeum Miejskiego poświęconą działającego na przełomie lat 60. i 70. Tyskiego Klubu Fotograficznego KRON, którego członkowie fotografowali hałdy, kolonie robotnicze i tereny przemysłowe. To pierwsza retrospekcyjna wystawa ich fotografii. Prowadząca Natalia Zdrzałek to członkini Zespołu Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Interesuje się przede wszystkim roślinami i ich powiązaniem z człowiekiem.

Zbiórka w sobotę o godzinę 10 na parkingu przy studiu fitness przy św. Barbary 17a w Łaziskach. Zapisy pod numerem telefonu 887 450 212 i mailowo (n.sitko@muzeum.tychy.pl). Organizatorzy proszą o przygotowanie się do wędrówki (odpowiednie obuwie, nakrycie głowy, peleryna, przekąski i napoje).

Piwnica pod Baranami

Może Cię zainteresować:

Plenerowa Piwnica w piątek na Paprocanach, czyli hołd dla "Baranów"

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/08/2023

Zespół Atlantyda

Może Cię zainteresować:

W piątek 18.08 rusza XXXIX edycja festiwalu morskiej pieśni w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

14/08/2023

Tychy wiki 2

Może Cię zainteresować:

Quiz dla znawców Tychów. Tylko dla orłów!

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/06/2023