Plenerowa Piwnica w piątek na Paprocanach, czyli hołd dla "Baranów"

Idąc w sukurs nieprzemijającej pamięci krakowskiego kabaretu literackiego, w którym szlifów nabierali m.in. Grzegorz Turnau i Ewa Demarczyk, najbliższy muzyczny wieczór w OW Paprocany będzie hołdem dla twórczości Piwnicy pod Baranami.

Piwnica pod Baranami

Tyszanie mają „coś” na punkcie Piwnicy pod Baranami. Artyści tej legendarnej krakowskiej formacji występowali wielokrotnie na imprezach organizowanych przez miejskie instytucje, a jej założyciel Piotr Skrzynecki doczekał się swojej tablicy pamiątkowej w gmachu MCK.

Na najbliższym muzycznym spotkaniu nad Jeziorem Paprocańskim jej klimat roztaczać będzie piosenkarz i gitarzysta Paweł Wójcik wraz z pianistą Tomaszem Sarniakiem, którzy wystąpią z autorskim repertuarem nawiązującym do „piwnicznego” stylu i nastroju. Jako zespół koncertowali już m.in. w studio im. Agnieszki Osieckiej radiowej Trójki, warszawskiej Piwnicy pod Harendą i Stodole, Teatrze Muzycznym w Łodzi i właśnie Piwnicy pod Baranami.

Piwnica pod gołym niebem w okolicy placu zabaw w OW Paprocany wypełni się literackimi piosenkami w piątek (18 sierpnia) o godzinie 20; wstęp wolny.

Aukso 25 lecie 3

Może Cię zainteresować:

25 lat AUKSO. Jubileuszowy koncert pełen gwiazd 24 czerwca pod tyską Żyrafą

Autor: Arkadiusz Korejwo

21/06/2023

Zespół Atlantyda

Może Cię zainteresować:

W piątek 18.08 rusza XXXIX edycja festiwalu morskiej pieśni w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

14/08/2023

Żubry w lasach pszczyńskich

Może Cię zainteresować:

Historia żubrów na Górnym Śląsku zaczyna się w katowickich Murckach. Tu sprowadził je książę pszczyński

Autor: Michał Wroński

13/08/2023