Jechał potężną ładowarką przez miasto, przeganiając samochody na pobocze. Dostał 41(!) punktów karnych

Rekordowym dorobkiem punktowym może się poszczycić pewien 31-letni kierowca ładowarki, który sunął wielkim pojazdem po miejskiej ulicy, nie przejmując się, że spycha inne auta na pobocze.

Policjanci z bieruńskiej drogówki podczas patrolu w czwartek 3 listopada 2022 r. w Lędzinach podjęli niecodzienną interwencję.

Potężna ładowarka sunęła po mieście

  Czwartkowy poranek w powiecie bieruńsko-lędzińskim należał do typowo jesiennych. Gęsta mgła w wielu miejscach i ograniczona przez to widoczność, utrudniała kierowcom swobodną i bezpieczną jazdę. Mimo tego nie wszystkim, którzy wyruszyli na drogi, wystarczyło odpowiedzialności i wyobraźni.

  Kompletnym brakiem tych cech wykazał się 31-letni kierowca, który ulicą Lipową w Lędzinach, pomimo zakazu w tym miejscu, przemieszczał się ogromną ładowarką. Ze względu na szerokość tego pojazdu, samochody jadące z przeciwka zmuszone były do zjazdu na pobocze. Ładowarka przy tym wjeżdżała i poruszała się częściowo chodnikiem. Pomimo dużych gabarytów, widoczność jadącej maszyny była dodatkowo utrudniona, gdyż jej oświetlenie pozostawiało wiele do życzenia. Zalegały też na niej ziemia i piasek, które zanieczyszczały jezdnię. Jakby tego było mało, podczas manewrów skrętu, kierowca nie zasygnalizował swoich zamiarów.

  Kierowca pojazdu "zarobił" aż 41 punktów karnych!

  Sytuację tę zauważyli policjanci ruchu drogowego, którzy tuż po godz. 7.00 rano patrolowali akurat ten rejon. Zatrzymali kierowcę do kontroli, w miejscu bezpiecznym, poza jezdnią. Wynik tej czynności okazał się dla nieodpowiedzialnego 31-latka bardzo dotkliwy. Złamanie przez niego szeregu przepisów i charakter tych naruszeń, dały mundurowym podstawę do tego, by sprawę przekazać do sądu. W kartotece kierowcy przybyło aż 41 punktów karnych.

  Wypadek Mikołów

  Może Cię zainteresować:

  17-latek potrącony, gdy chciał wejść na pasy. Kobieta kierująca audi nie zdążyła wyhamować

  Autor: Katarzyna Pachelska

  05/11/2022

  Policja

  Może Cię zainteresować:

  Matka niepełnosprawnej dilowała w Mikołowie. 31-letniej kobiecie grozi wysoki wyrok, klientem znany agresor

  Autor: Redakcja

  03/11/2022