Jeden dzień, dwie kobiety, każda po ponad trzy promile. „Ciekawie” u pszczyńskiej drogówki

Wczoraj (wtorek, 16 kwietnia) policji drogowej powiatu pszczyńskiego dwukrotnie przytrafiło się zatrzymywać kierujące samochodami w stanie ciężkiego zamroczenia.

Zatrzymanie przez KPP Pszczyna 16 kwietnia 2024

Do pierwszego ze zdarzeń doszło przed godziną czternastą i dotyczyło 61-latki, która „wydmuchała” 3,5 promila. Kobieta z Niemiec prowadząca opla zygzakiem przez powiat; zgodnie z nowo przyjętymi przepisami jej oprócz prawa jazdy zarekwirowane zostało też jej auto.

Po godzinie siedemnastej w Piasku koło Pszczyny inna kierująca wjechała swoim audi w inny samochód, po czym próbowała uciekać na piechotę. Jeden ze świadków nie pozwolił jej na to - także ona miała w organizmie ponad trzy promile alkoholu. 36-latka utraciła natychmiast uprawnienia do jazdy i trafiła do aresztu; w sprawie jej samochodu trwa postępowanie.

W świetle nowych przepisów jazda pod wpływem ponad 1,5 promila alkoholu jest jedną z okoliczności, które uprawniają policję do zarekwirowania pojazdu łamiącego prawo.

Poszukiwany przez KMP w Tychach

Może Cię zainteresować:

„Lekarz-cudotwórca” poszukiwany. Policja publikuje zdjęcie

Autor: Redakcja

11/04/2024

Wybuch gazu w Tychach przy ul. Darwina

Może Cię zainteresować:

Zmarł mężczyzna, którego kuchenka rozsadziła blok na Darwina w Tychach

Autor: Redakcja

10/04/2024

Sosnowieccy policjanci przejęli spore ilości narkotyków

Może Cię zainteresować:

Sosnowiec: duże ilości środków odurzających znaleźli policjanci w mieszkaniu w Milowicach. 35-letni sosnowiczanin trafił do aresztu

Autor: Redakcja

17/04/2024