Zmarł mężczyzna, którego kuchenka rozsadziła blok na Darwina w Tychach

Wczoraj (wtorek, 9 kwietnia) umarł Szymon L. - mężczyzna, w którego mieszkaniu przy ulicy Darwina 4 w Tychach doszło do potężnego wybuchu gazu.

Policja Śląska
Wybuch gazu w Tychach przy ul. Darwina


27-latek jest jedyną ofiarą wypadku z 1 kwietnia, w wyniku którego hospitalizowano 7 osób. Przez tydzień próbowano ratować jego życie najpierw w Katowicach-Ochojcu a następnie w Siemianowicach Śląskich, gdzie znajduje się oddział specjalizujący się w oparzeniach - objęły one 80% ciała.

O śmierci poinformowała tyska prokuratura. Śledczy podejrzewają celowe wywołanie eksplozji przez zmarłego Szymona L., którego nie można było przesłuchać z uwagi na krytycznie ciężki stan.

Wedle sąsiadów mężczyzna zmagał się z problemami psychicznymi i narkomanią - w dniach przed wybuchem rozgłaszał w internecie, że ma zamiar popełnić samobójstwo i/lub wysadzić mieszkanie w powietrze. „Nieraz dzwoniliśmy na policję, bo za ścianą źle się działo. Wszyscy to bagatelizowali, nawet ich kurator” - mówiła reporterowi „Faktu” jedna z mieszkanek bloku.

Sprawę być może rozstrzygnie bezsprzecznie opinia biegłego, który zbada dowody, czyli przede wszystkim kuchenkę gazową z feralnego mieszkania.

Wolontariusze TCW na pikniku organizacji pozarządowych

Może Cię zainteresować:

Pomoc dla rodzin z Darwina - zbiórka rzeczowa tyskich wolontariuszy

Autor: Arkadiusz Korejwo

07/04/2024

Konferencja prasowa w UM Tychy 2 kwietnia 2024

Może Cię zainteresować:

Oficjalna konferencja nt. pomocy dotkniętym wybuchem gazu w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

02/04/2024

Wybuch gazu w Tychach przy ul. Darwina

Może Cię zainteresować:

Wybuch gazu w Tychach przy ul. Darwina. Kilkanaście osób poszkodowanych. Na miejscu trwają czynności służb

Autor: Redakcja

01/04/2024