Jest już film o Radku Gilewiczu, słynnym wychowanku GKS Tychy

W przedświąteczny weekend w sportowym oddziale Muzeum Miejskiego odbyła się premiera „Radogol” - dokumentu o Radosławie Gilewiczu, zasłużonym zawodniku m.in. reprezentacji kraju i Bundesligi. Za produkcję odpowiada potentat w dziedzinie - kanał Viaplay Sport.


Były piłkarz i wzięty spiker jest obecnie komentatorem i ekspertem od Bundesligi we wspomnianej sieci telewizji sportowej. Premiera poświęconego mu dokumentu odbyła się w piątek 22 grudnia w Tyskiej Galerii Sportu na terenie miejskiego stadionu; na spotkaniu nie zabrakło samego zainteresowanego oraz reżysera obrazu. Na evencie zjawili się także m.in. eks-trenerzy kadry narodowej Waldemar Fornalik i Jerzy Brzęczek.


Radosław Gilewicz - kariera, sukcesy

Film opowiada m.in. o tyskich początkach piłkarza, który urodził się w pobliskim Chełmie Śląskim w 1971 roku - tym samym, w którym z kilku mniejszych klubów powstał tyski GKS, z którym się związał przed przejściem do chorzowskiego Ruchu w wieku 21 lat.

W późniejszych latach kariery miał okazję grać (i zdobyć Puchar Niemiec) w Stuttgarcie pod pieczą Joachima Loewa - triumfatora mistrzostw świata 2014 z reprezentacją Niemiec. Z Bundesligi niemieckiej trafił wreszcie do Bundesligi austriackiej, gdzie czterokrotnie sięgał po tytuł ligowego mistrza kraju z Tirolem Innsbruck i Austrią Wiedeń.

W reprezentacji kraju rozegrał 10 meczów w latach 1997-2001 - w tym w eliminacjach do mundialu w Korei i Japonii. Swój ostatni mecz rozegrał w 2009 roku w rodzinnych Tychach. W meczu gwiazd, w którym wystąpili też m.in. Jerzy Dudek, Jakub Błaszczykowski czy Tomasz Hajto, „Rado” strzelił trzy bramki.

Trolejbus w Tychach, przełom XX i XXI wieku

Może Cię zainteresować:

Quiz o latach 90. i 00. w Tychach - na pewno to pamiętasz?

Autor: Redakcja

22/12/2023

Olga Bartosiewicz

Może Cię zainteresować:

Tyszanka Olga walczy z chronicznym bólem kręgosłupa. Operacja pogorszyła sprawę

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/12/2023

Fabryka w Tychach

Może Cię zainteresować:

Nowy elektryk, który wyjedzie z tyskiej fabryki to Brennero

Autor: Grzegorz Lisiecki

13/12/2023