Kampania Bezpieczne Wakacje. Sprawdź co się działo w OW Paprocany

W czwartek 8 lipca 2021r. tyskie służby ratownicze przeprowadziły akcję profilaktyczną "Nie Zostawiaj Dziecka w Rozgrzanym Samochodzie" w ramach kampanii Bezpieczne Wakacje. Jednym z organizatorów akcji był portal 112Tychy.pl

Dzisiaj 8 lipca 2021r. w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany odbyła się akcja profilaktyczna mająca na celu zwrócenie uwagi na zostawianie dzieci w aucie podczas upałów. Akcja zawierała również prelekcje jakie po pokazie przeprowadziły dla dzieci tyskie służby.

Policjanci z Tychów zorganizowali spotkanie w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Mundurowi przedsięwzięcie zrealizowali przy pomocy współorganizatorów, którymi byli:

  • Państwowa Straż Pożarna w Tychach,
  • Oddział Rejonowy Śląskiego WOPR w Tychach,
  • Straż Miejska w Tychach,
  • 112 Tychy – portal internetowy

Akcja poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą miała na celu propagowanie właściwego zachowania w rejonie akwenów, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, czy uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków i utonięć.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowie profilaktycznej z policjantką. Młodzi uczestnicy spotkania otrzymywali od mundurowych książeczki związane z promocją akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo..nad wodą" oraz ulotki dotyczące konkursu „ARTYSTYCZNY przeWODNIK”. Na zasady bezpiecznej kąpieli zwracali uwagę także policjanci ogniwa wodnego, funkcjonariusze Straży Miejskiej, oraz WOPR-u, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo wypoczywających nad jeziorem Paprocany.

Ulotki

Policjanci wraz ze strażakami, ratownikami wopr, strażą miejską i portalem 112Tychy.pl włączyli się dzisiaj w akcję profilaktyczno-informacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", która mówi głównie o bezpieczeństwie nad wodą podczas wakacji. Poprzez pokaz, który przeprowadzili strażacy chcieliśmy zwrócić uwagę na niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą zostawianie małych dzieci w aucie podczas upałów. Tyscy strażacy w formie symulacji pokazali co zrobić w przypadku kiedy dostrzeżemy samotne dziecko w aucie. Po pokazie odbyły się rozmowy z dziećmi na temat bezpieczeństwa nad wodą. Następnie odbył się pokaz jak udzielać pierwszej pomocy. - Mówi Rzecznik Prasowy Policji Barbara Kołodziejczyk

Osoby obecne podczas działań profilaktycznych mogły także sprawdzić swoje umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej podczas symulacji wypadku z udziałem rowerzysty oraz skorzystać z fachowej wiedzy policjantów z wydziału ruchu drogowego. Policjanci drogówki w sposób szczególny apelują o jazdę zgodną z przepisami i zachowanie ostrożności na drodze.

Film z akcji profilaktycznej

Zobacz zdjęcia