Kibolska narko-fabryka w Tychach uderzona przez policję. Wśród zatrzymanych freak-fighter

Trwa ofensywa śląskiej policji na „kibicowski” narkobiznes. Gang chuliganów działających w kartelu ponad kibolskimi podziałami urządził w Tychach jedną ze swoich fabryk środków stymulujących, która została w ostatnich dniach czerwca zlikwidowana podczas szerokiej obławy śląskiej policji.

Sprawę przeciw grupie prowadzi sosnowiecka prokuratura. W śledztwie zatrzymano dotychczas dziesięć osób, w tym cztery w ramach ostatniej akcji. Są one powiązane z produkcją i dystrybucja hurtowych ilości narkotyków. Tyska fabryczka w wynajętym domu to jedna z kilku dotychczas namierzonych; zajmowała się produkcją mefedronu i jego zamienników w ilości kilkunastu kilogramów miesięcznie. Grupa handlowała także popularną marihuaną i amfetaminą.

Jak informuje katowicka komenda wojewódzka, w dniach 26-28 czerwca zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 26 do 31 lat. Wśród zatrzymanych znaleźli się mieszkańcy Tychów, Chorzowa i Sosnowca; według nieoficjalnych informacji jeden z nich występował w walkach MMA, w których zawodnicy - najczęściej z kryminalnym i/lub chuligańskim życiorysem - walczą jak na ulicy, z użyciem gołych pięści.

W ich mieszkaniach obok gotówki i narkotyków znaleziono niebezpieczne narzędzia i kamizelki kuloodporne. Wszyscy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wytwarzania oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków; na ich podstawie zatrzymanym grozi od kilku do dwunastu lat więzienia.

Planowane są kolejne zatrzymania

Dowody gromadzono przez dwa lata od początku 2021 roku - dochodzenie toczy się jednak dalej. Przy nalocie współpracowali policjanci z wydziałów ds. pseudokibiców, kryminalnego, gospodarczego, antykorupcyjnego i narkotykowego oraz jednostki antyterrorystycznej z KWP w Katowicach, a także lokalni kryminalni z Katowic, Tychów i Jaworzna.

Akcja CBŚP

Może Cię zainteresować:

Policja uderzyła w grupę zajmującą się dilerką narkotyków i zmuszaniem do prostytucji

Autor: Michał Wroński

31/03/2023

Kmp tychy

Może Cię zainteresować:

Tyscy kryminalni ujęli na przełomie maja i czerwca czterech poszukiwanych

Autor: Redakcja

14/06/2023

Narkotyki Piekary

Może Cię zainteresować:

Ponad kilogram narkotyków znaleziono w Piekarach. W mieszkaniu ukrywał ja tarnogórzanin

Autor: Martyna Urban

28/06/2023