Kierowca Audi wjechał w znaki na al. Bielskiej

Jak informuje portal 112Tychy.pl w środę 21 lipca około godziny 17:30 na al. Bielskiej w rejonie starego targowiska kierowca Audi wjechał w wysepkę i przy okazji ściął znaki, które na niej stały.

https://youtu.be/X3RmNtxziV8

Portal 112Tychy.pl informuje, że "21 lipca około godziny 17:30 na al. Bielskiej w rejonie starego targowiska doszło do zdarzenia drogowego. Na pasie w kierunku browaru kierujaca Audi nie wyhamowała i uderzyła w wysepki oraz znaki pionowe przy przejściu dla pieszych. Na miejsce zdarzenia wezwany został patrol Policji oraz zastępy JRG Tychy (GBA, SCRt). W wyniku uderzania w znaki z samochodu wyciekł olej, który został zneutralizowany przez przybyłych na miejsce strażaków. Uszkodzony pojazd został odholowany.

Działania służb na miejscu trwały około godziny. Policjanci z Tychów prowadzą dalsze postępowanie w sprawie tego zdarzenia."

Wysepki drogowe

Niektórzy postulowali zmianę prawa dotyczącego oznakowania wysepek znajdujących się na ulicy. Uzasadniali to jest faktem, iż mogą one stanowić zagrożenie w ruchu drogowym. Eksperci oceniają, że wysepki to temat niezwykle skomplikowany. Tu szczególnie mają na myśli stosowane – bardzo różnorodne - zasady ich oznaczania, prawidłowego oznaczania. A co za tym idzie mogą stwarzać sytuacje niebezpieczne.