Kierowca audi zatrzymany. Miał ponad dwa promile alkoholu!

Policjanci z Tychów zatrzymali kierowcę audi, który prowadził auto będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie grożą 2 lata więzienia.

Pijany kierowca

Tyscy policjanci zatrzymali kierującego audi, który zdecydował się na jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u 51-letniego kierowcy ponad dwa promile alkoholu. Policjantów zawiadomił świadek, którego uwagę zwrócił „styl” jazdy kierowcy audi.

Szczegóły zatrzymania

Wczoraj po 18.00 oficer dyżurny tyskiej komendy otrzymał informacje, z której wynikało, że ulicą Fabryczną w Tychach ma jechać nietrzeźwy kierujący. Zgłaszający wskazał, że ma poruszać się samochodem audi oraz podał numery rejestracyjne. Na miejscu szybko pojawili się policjanci wydziału ruchu drogowego. Mundurowi zbadali na zawartość alkoholu w organizmie 51-latka. Badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. Dzięki zdecydowanej reakcji świadka oraz szybkiej interwencji policji mężczyzna odpowie teraz za swoje czyny. Za jazdę pod wpływem alkoholu kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawiania wolności. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Komentarz tyskiej policji

Szybka interwencja, a tym samym zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy było możliwe dzięki informacji od mieszkańców miasta. Taka współpraca Policji ze społeczeństwem z pewnością zapobiegła już niejednej tragedii. To kolejny efekt kampanii "Nie reagujesz-akcpetujesz". Przypominamy, że jazda na „podwójnym gazie” oprócz tego, że jest zabroniona to jest także ogromnym zagrożeniem dla życia i zdrowia nie tylko kierowcy ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego – mówią policjanci z tyskiej komendy.