Kładka dla pieszych i rowerzystów na ul. Grota Roweckiego w Tychach otwarta. Zobacz zdjęcia!

Kładka pieszo-rowerowa znajdująca się nad wykopem kolejowym obok ulicy Grota Roweckiego została otwarta. Most przeszedł odbiór techniczny i od wtorku 21 grudnia 2021 roku jest już dostępny dla pieszych i rowerzystów.

Nowo powstały most dla pieszych i rowerzystów biegnie nad wykopem kolejowym wzdłuż ul. Grota Roweckiego i łączy ul. Dąbrowskiego z al. Jana Pawła II. - To nowoczesny obiekt, spełniający obecne normy i standardy - informuje Urząd Miasta Tychy.

- Z kładki mogą korzystać piesi, rowerzyści, a pokonanie jej nie powinno sprawiać trudności osobom poruszającym się na wózku. Obiekt został też oświetlony i zabezpieczony barierami. Kładka pozostanie już na stałe i mam nadzieję, że będzie służyć mieszkańcom i zrekompensuje niedogodności, jakie były odczuwalne w czasie prac - wyjaśnia Artur Kruczek, dyrektor MZUiM w Tychach.

Budowa kładki nad wykopem

Kładka pieszo-rowerowa była gotowa już 18 listopada 2021 roku, ale do wtorku 21 grudnia 2021 roku most był zamknięty dla pieszych i rowerzystów, bo czekano na odbiór instytucji zewnętrznych i dopuszczenie do ruchu.

- Budowa kładki zakończyła się terminowo, a jej koszt to nieco ponad 2 mln zł. Co istotne, jest ona częścią szerszego zadania - informuje MZUiM Tychy.

Budowa wiaduktu na ul. Grota Roweckiego

W ramach umowy miasta z wykonawcą - firmą Mostostal Kielce S. A.- obok kładki budowany jest też od nowa wiadukt drogowy w ciągu ulicy Grota Roweckiego.

- W ostatnim czasie wykonano już zbrojenie ustroju nośnego wiaduktu, co pozwoli rozpocząć betonowanie. Roboty postępują zgodnie z harmonogramem, a ich zaawansowanie jest na poziomie około 50%. Cały obiekt ma być gotowy w lipcu 2022 roku - mówi dyrektor Kruczek.

Łączny koszt inwestycji (wiaduktu i kładki) wynosi ok.10 mln złotych, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa.