Kobiecy, włoski "Bezmiar" w poniedziałek w tyskiej Andromedzie

Tyski Pasaż Kultury Andromeda zaprasza kinomanów na kolejną projekcję w cyklu „Kino, jakie znamy” - podszyty osobistymi wątkami włoski dramat „Bezmiar” z popisową rolą Penelope Cruz. Wstęp wolny.

MCK Tychy
"Bezmiar" (2022)

W ostatnich dniach pogoda nie sprzyja cieszeniu się latem, ale zasiedziałym w weekend w domu tyszanom na ratunek idą instytucje kultury. Prowadzony przez kadrę Teatru Małego dyskusyjny klub filmowy zaprasza w poniedziałkowy (7 sierpnia) wieczór na oparty na osobistych doświadczeniach włoski dramat „Bezmiar” z Penelope Cruz w roli głównej w reżyserii Emanuele Crialese.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 70. w Rzymie - Włochy przeżywają wtedy gospodarczy rozkwit, a Clara Borghetti (w tej roli Cruz) z mężem i dziećmi wprowadzają się do do pięknego mieszkania z widokiem na Wieczne Miasto. Ich ustatkowane mieszczańskie życie czyni Clara coraz bardziej nieszczęśliwą - kobieta to wolna dusza, lubiąca płatać młodzieńcze figle i ucieka w świat dziecięcych zabaw.

Ich najstarsza córka Adriana jest już wystarczająco dojrzała, by dostrzec poczucie pustki matki wywołane szorstkością, despotycznością i licznymi zdradami ojca, który jest nieobecny w życiu dzieci. Napięcie w relacjach rodziny osiąga wreszcie apogeum i prowadzi do krytycznego momentu kiedy Adriana, korzystając z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna, zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem.

Seans rozpocznie się o godzinie 18 w sali projekcyjnej na pierwszym piętrze Pasażu Kultury Andromeda; wstęp wolny. Po filmie chętni będą mogli podyskutować o obrazie z uczestnikami i prowadzącym spotkanie.

Philip Bracken

Może Cię zainteresować:

Australijski piosenkarz zakołysze Paprocanami w piątkowy wieczór 4 sierpnia

Autor: Arkadiusz Korejwo

02/08/2023

Leonardo Di Caprio w reklamia Fiata 600e jpg

Może Cię zainteresować:

Nielimitowane „La Dolce Vita” prosto z Tychów. I z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Czyli jak przesiedzieć cały dzień w samochodzie

Autor: Grzegorz Lisiecki

27/07/2023

Tychy wiki 2

Może Cię zainteresować:

Quiz dla znawców Tychów. Tylko dla orłów!

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/06/2023

czytaj więcej:

Tonia (2023)

Ostatni seans plenerowy tego roku - komediodramat „Tonia”

"Boscy" (2021)

Satyryczny „film o filmie” z plejadą gwiazd w ogrodzie MCK

Peter von kant

Andromeda zaprasza 17.07 na film "Peter van Kant"

Kino plenerowe Freelove MCK Tychy

Otwarte pokazy filmowe w Tychach od 1 do 3 lipca

Tpp

Tychy Press Photo 2023: finał i wernisaż 27 czerwca

Coco Chanel

Coco Chanel w Andromedzie w czwartek 15 czerwca

Serwus madonna logos fest 1

"Serwus Madonna" na otwarcie dziesiątego LOGOS Fest