Kolejna debata nad nowym centrum Tychów 3 października w Mediatece

We wtorek (3 października) władze Tychów organuzują w Mediatece spotkanie poświęcone planom rozbudowy centrum miasta. W jego ramach odbędzie się debata z udziałem ekspertów i warsztaty dla mieszkańców, które mają pomóc znaleźć odpowiedzi na niedomknięte dotąd kwestie kształtu tego miejsca.

UM Tychy
Puste tereny w centrum Tychów

Podobne spotkanie odbyło się latem zeszłego roku, gdy ogłaszano ambitne plany zagospodarowania nieużytków wyznaczonych jeszcze w latach 80. na ścisłe centrum budowanego miasta. Od tego czasu zdołano stworzyć wstępny plan zagospodarowania przestrzennego, który oddano w sierpniu do wglądu mieszkańców, którzy mogli składać uwagi i propozycje.

Czas dogadać szczegóły

Teraz projekt zostanie przedstawiony pod głosowanie podczas nadchodzącej sesji rady miasta; następnie odbędzie się spotkanie w ramach cyklu debat „Gazety Wyborczej” Miasta Idei. Uczestnicy spotkania będą mieli możliwość wpłynąć na to, jak urządzić przedłużenie "zielonej osi” pd kładki kolejowej w kierunku południowym. Innym tematem dyskusji będzie kwestia, co powinno wyróżniać nowe centrum - symboliczny obiekt czy może jakaś inna charakterystyczna cecha.

Warsztaty odbędą się w godzinach od 16:30 do 18; debata planowana jest na 18:15. Zgłoszenia na wydarzenie można przesyłać pod adres mailowy prowadzącego spotkanie (przemyslaw.jedlecki@agora.pl).

Tychy nowe centrum śródmieście tereny

Może Cię zainteresować:

Jest wstępny plan nowego centrum Tychów. Konsultacje publiczne do września

Autor: Arkadiusz Korejwo

21/07/2023

PXL 20230622 192829946

Może Cię zainteresować:

Jak Tychy stały się miastem bez centrum - i co z tym obecnie się dzieje

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/08/2023

Tychy wiki 2

Może Cię zainteresować:

Quiz dla znawców Tychów. Tylko dla orłów!

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/06/2023