Kolejny Prometeusz wędruje do Tychów. Wręczono nagrody dla śląskich pracowników socjalnych

W środę (15 listopada) ma gali w Filharmonii Śląskiej rozstrzygnięto tegoroczną edycję konkursu „Śląski Prometeusz”, w którym regularnie nagradzani są działacze z Tychów. W tym roku wyróżniona została prowadzona przez miasto polityka społeczna.

Śląskie Prometeusze 2022

Śląskie Prometeusze to nagrody dla wyróżniających się pracowników socjalnych i urzędników. Konkurs organizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego po raz kolejny docenił wkład Tychów na wspieranej przez siebie płaszczyźnie nadając samorządowi miasta jako całości wyróżnienie w kategorii „Samorząd z otwartym sercem”. W tym roku nagrodę odebrała dyrektorka tej instytucji tyskiego MOPS Iwona Rogalska.

Wyróżnienie „Samorząd z otwartym z sercem” to tak naprawdę uznanie dla całego zespołu pracowników zaangażowanych w działania Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach. Nasza praca nie jest łatwa, ale niezwykle ważna. Cieszy, że nasze wysiłki są zauważane i doceniane - mówiła.

To już czwarty rok z ostatnich pięciu, w którym statuetka trafiają w ręce tutejszych działaczy. W zeszłym roku wyróżniono indywidualnie Mirosławę Poranek, rok wcześniej Marcina Brodowiaka, a w 2019 Pawła Grosmana - wszyscy to pracownicy socjalni tyskiego MOPS.

Bogdan Białowąs

Może Cię zainteresować:

Tychy mają nowego p.o. prezydenta. Komisarz Białowąs ma zostać do wyborów w 2024

Autor: Arkadiusz Korejwo

15/11/2023

Gala tychy liderka 2022

Może Cię zainteresować:

Po raz pierwszy wybrano Tyszankę Liderkę roku. Internauci wybrali aktywistkę społeczną Agnieszkę Bandurę

Autor: Arkadiusz Korejwo

22/03/2023