Łaziska: sadystyczny „tatuś” aresztowany. Dwoje malutkich dzieci może odetchnąć

Po miesiącach ustawicznego bycia ofiarą ciosów, gróźb i wyzwisk ze strony swojego 36-letniego partnera mieszkanka Łazisk Górnych (pow. Mikołowski) postanowiła przełamać się i opowiedziała służbom o sprawie.

Zdjęcie ilustracyjne Śląska Policja
Areszt
Awantury, wyzwiska, szarpaniny i kopniaki - tak miało wyglądać ostatnie kilka miesięcy pożycia domowego matki dwojga małych dzieci. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym; zwykle też nawet po zgłoszeniu jest bagatelizowane przez same ofiary.
- Postępowanie ofiar przemocy w rodzinie jest często bardzo podobne. Cechą łączącą zdarzenia związane z przemocą domową jest to, że wiele ofiar zgłaszających przestępstwo, po kilku dniach wycofuje się ze swoich zeznań, tłumacząc to "obietnicą poprawy sprawcy". Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań- przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno. - wyjaśniają mikołowscy mundurowi.

Tym razem ręka wymiaru sprawiedliwości nie została cofnięta. W ostatni piątek (14 czerwca) domowy tyran usłyszał zarzuty; zdaniem sądu nie ma tu większych wątpliwości - po zatrzymaniu przez policjantów z mikołowskiej komendy mężczyzna trafił do aresztu śledczego. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Yazaki Mikolow protest 13 06 2024 02

Może Cię zainteresować:

Protest pod zakładem Yazaki w Mikołowie. "Nie dajmy się oszukać marnymi odprawami" - krzyczą pracownice firmy. Zwolnienia grupowe mają objąć 230 osób, głównie kobiety

Autor: Katarzyna Pachelska

13/06/2024

Psczyńska drogówka - odznaka

Może Cię zainteresować:

Pszczyna: dawka śmiertelna nie przeszkodziła mu w kierowaniu

Autor: Redakcja

05/06/2024

Kajdanki

Może Cię zainteresować:

Lędziny: zbieg dał się aresztować, bo wezwał policję do zgubionego telefonu

Autor: Redakcja

12/06/2024