Lędziny: Kradli pokrywy od studzienek. Teraz grozi im 5 lat więzienia

Trzej mieszkańcy Lędzin usłyszeli zarzuty kradzieży mienia. Bieruńscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyzn, którzy dopuścili się kilku kradzieży pokryw studzienek kanalizacyjnych w Lędzinach.

Unsplash.com
Miłośnicy studzienek kanalizacyjnych
Policja

Może Cię zainteresować:

Groził matce śmiercią. Otrzymał nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania

Autor: Redakcja

02/03/2022

Do kradzieży pokryw studzienek kanalizacyjnych w Lędzinach doszło w dniach od 2 do 4 marca 2022 r. Łącznie łupem złodziei padły pokrywy o wartości 12,6 tys. złotych. Praca operacyjna wykonana przez bieruńskich policjantów pozwoliła na wytypowanie i w efekcie zatrzymanie głównego podejrzanego. Był nim 42-letni mieszkaniec Lędzin.

8 pokryw i nawet 10 lat więzienia!

Okazało się, że mężczyzna ukradł aż 8 pokryw od studzienek. Dodatkowo wyszło na jaw, że mężczyzna już w przeszłości miał kłopoty z prawem. Śledczy ustalili, że złodziej nie działał w pojedynkę. Winnymi kradzieży są też dwaj inni mężczyźni. Oni również zostali zatrzymani przez bieruńskich mundurowych. Są to 63-latek i 45-latek, grozi im teraz nawet 5 lat więzienia. W przypadku głównego podejrzanego, ze względu na działanie w warunkach recydywy, kara może zostać podwyższona o połowę. O losie każdego z podejrzanych zadecyduje teraz sąd.