Lekcja perkusji z włoskim profesorem bostońskiej akademii w MCK Tychy

Sergio Belotti – profesor perkusji na bostońskiej uczelni Berklee School of Music - zagości jutro (16 listopada) wieczorem w tyskim Miejskim Centrum Kultury, by dać bezpłatną mistrzowską lekcję dla chętnych - wystarczy się zapisać.
MCK Tychy
Warsztaty perkusji

Sergio Bellotti pochodzi z malowniczego Bari na południu Włoszech. W 1995 roku przeniósł się do Bostonu by studiować w szkole, w której obecnie naucza. Nawiązał tam kontakt z rodakiem Tino D’Agostino, z którym założył wykonującą jazz fusion grupę Spajazzy.

Poza swoją macierzystą uczelnią Belotti udziela się także w GM Drum School w Turynie oraz wykładowcą w Conservatorio Della Svizzera Italiana w Lugano w Szwajcarii. Prowadzi kursy mistrzowskie oraz warsztaty perkusyjne na całym świecie. W swojej karierze nagrywał z takimi tuzami jak Joe Louis Walker, Mike Stern, The Platters czy The Drifters; występował na festiwalach jazzowych i perkusyjnych od Montrealu po Chiny

- Mój stosunek do nauczania jest bardzo praktyczny: nie jestem fanem teoretyzowania muzyki. Wierzę, że najlepszym nauczycielem jest nasze ciało. Perkusja jest bardzo fizyczna więc kiedy pocisz się przez pół godziny, twoje ciało wysyła ci sygnały o tym co możesz robić, a czego nie. To jak z uczeniem się gwizdać. Nie byłbym w stanie nauczyć cię gwizdać. Musisz starać się naśladować mnie, aż ci się uda - mówi o swojej pracy międzynarodowy mistrz perkusji.

Początek zajęć o godzinie 18 w siedzibie MCK (Bohaterów Warszawy 26); obowiązują zapisy telefoniczne (32 438 20 61, 32 438 20 60).

Ewa Błaszczyk

Może Cię zainteresować:

Ewa Błaszczyk do dyspozycji fanów w tyskiej bibliotece

Autor: Arkadiusz Korejwo

13/11/2023

"Francuski miniser" (2014)

Może Cię zainteresować:

Francuski minister w Andromedzie. Drugi pokaz w tyskim cyklu kina znad Sekwany

Autor: Arkadiusz Korejwo

13/11/2023

Bogdan Białowąs

Może Cię zainteresować:

Tychy mają nowego p.o. prezydenta. Komisarz Białowąs ma zostać do wyborów w 2024

Autor: Arkadiusz Korejwo

15/11/2023