Łoś spowodował wypadek na DK1 w Kobiórze. Młoda kobieta ciężko ranna

Jak donosi pszczyńska komenda policji, wczoraj późnym wieczorem doszło do poważnego zderzenia ze zwierzyną leśną na drodze krajowej numer 1 na wysokości Kobióra. Kobieta kierująca samochodem doznała ciężkich obrażeń i została ewakuowana śmigłowcem.

Do zdarzenia doszło w czwartek (4 kwietnia) około 22:30 na DK1 w rejonie kobiórskich lasów. Kobieta za kółkiem toyoty jadąc lewym pasem uderzyła w łosia, który wybiegł na jezdnię, po czym wypadła z drogi do rowu melioracyjnego i uderzyła pojazdem w drzewo.

32-letnia poszkodowana, mieszkanka powiatu bielskiego, doznała rozległych obrażeń - do akcji musiało wkroczyć Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zabrało ją na oddział ratunkowy.

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu i zachowanie szczególnej ostrożności. Uważać należy w okolicach zalesionych lub tam, gdzie pobocza drogi porośnięte są wysoką trawą. W tych miejscach duża prędkość, nawet w przypadku zderzenia z małym zwierzęciem, może okazać się tragiczna w skutkach - pouczają policjanci z pszczyńskiej drogówki.

112 27.04.2023

Może Cię zainteresować:

Śmiertelny wypadek na Mikołowskiej. Rowerzystka zginęła na pasach na skrzyżowaniu

Autor: Redakcja

27/04/2023

Policja mikołów 29 04 2023 6

Może Cię zainteresować:

Śmierć na drodze w Mikołowie. Kierowca uderzył z olbrzymią siłą w drzewo

Autor: Redakcja

29/04/2023

Policja bieruń 04 05 2023

Może Cię zainteresować:

Okrutny właściciel szczeniaków z ciężkimi zarzutami za utopienie ich w wiadrze

Autor: Redakcja

04/05/2023