Marschal, Haja, Nagi i spółka wracają. Koncert Oberschlesien w Tychach

W tę sobotę (20 kwietnia) industrialowe chachary z Piekar wracają do Tychów. Po listopadowym koncercie Oberschlesien znów da do pieca w Att Music Club.

Oberschlesien
Grupa założona w 2008 przez Marcela „Marschala” Różankę to jeden z najbardziej oryginalnych projektów artystycznych wykorzystujących śląską mowę. Wielu fanów ciężkiego grania - nie tylko w regionie - kojarzy ich z brawurowego coveru industrial metalowego klasyka - „Ich Will” kultowego Rammstein.

Ich repertuar nie kończy się jednak na tym. Obok przetłumaczonego na śląską mowę przeboju „Ich will” wspomnianej kapeli Tilla Lindemanna w repertuarze warto wskazać na takie utwory jak oparty o wagnerowską operę „Król Olch”, oda do zamkniętych kopalni „Richter” czy opowiadający o słynnej bitwie III powstania śląskiego „Annaberg”.

W 2012 roku Polska poznała ich dzięki programowi „Must Be the Music”, gdzie zajęli drugie miejsce. Zagrali już setki koncertów - w tym nagrany na wideo symfoniczny z bytomską operą - i szczycą się tym, że w ten sposób krzewią śląską tożsamość i język - przy okazji trafiając do serc tutejszych słuchaczy, w których od dekad mocno zakorzenione są mechaniczne brzmienia.

Sobotnie show rozpocznie się o godzinie 20. Bilety w cenie 50/80 złotych dostępne w sieci Stage24 i w klubie w dniu koncertu.

Dariusz Zalega

Może Cię zainteresować:

Proste „chopy I baby” też tworzą historię. Spotkanie z autorem książki „Chachary” w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/04/2024

Śląska Rzecz 2023 - grafika roku

Może Cię zainteresować:

Dizajn przez duże Ś. Konkurs Śląska Rzecz 2024 czeka na zgłoszenia

Autor: Arkadiusz Korejwo

16/04/2024

Marc Chagall

Może Cię zainteresować:

Ojciec kubizmu w Tychach. Wystawa prac Marca Chagalla

Autor: Arkadiusz Korejwo

11/04/2024