MCK Tychy zaprasza na Senioriadę. Podczas wydarzenia wystąpi finalistka The Voice of Senior

Miejskie Centrum Kultury w Tychach wraz z Tyską Radą Seniorów, Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz klubami seniorów miasta Tychy zapraszają na wyjątkowe wydarzenie – Senioriadę.

Senioriada

Wydarzenie odbędzie się w piątek 25 czerwca w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury. Urokliwy i bezpieczny teren zielony stanie się kulturalnym zakątkiem seniorów. Podczas wydarzenia zostaną zaprezentowane talenty grup należących do grup klubów osiedlowych, koła gospodyń wiejskich oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Tyskiej Rady Seniora i Polskiego Związku Niewidomych. Wieczór uświetni występ naszej seniorki Raisy Miszteli, która rozsławiła Tychy w minionym czasie podczas występu w programie telewizyjnym The Voice Senior, nie tylko dla nas zaśpiewa, ale także krótko opowie o swojej przygodzie i kulisach programu.

Gwiazda wieczoru

Gwiazdą wydarzenia będzie zespół The Postman, czyli polscy Beatlesi, którzy zabiorą nas w muzyczną podróż do lat 60. Zespół pochodzi z Dolnego Śląska, jest uznawany w Polsce i na świecie za perfekcyjną jakość. Wielkim atutem zespołu coverowego jest podobieństwo brzmieniowe i wokalne do oryginału. Zajęli 1. miejsce w ogólnopolskim przeglądzie utworów Beatlesów w Dzierżoniowie, do największego sukcesu zespołu należy występ na festiwalu Beatlesowskim w Berlinie w Estrel Hotel, gdzie spotkali się z ogromnym aplauzem.

- Tradycyjnie już przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dzięki współpracy z aktywnymi grupami senioralnymi z naszego miasta – mówią organizatorzy.

Oprócz występów na seniorów czekają: wystawa obrazów i rękodzieła, turniej brydża, pokaz mody, ćwiczenia zdrowego kręgosłupa, stoiska promocyjne, porady specjalistów.

Program wydarzenia:

  • 15.00 Otwarcie imprezy
  • 15.15-19.00 Występy grup seniorów należących do różnych klubów
  • 19.00-20.00 Raisa Misztela
  • 20.00-21.00 The Postman

- Seniorzy to bardzo ważna i coraz większa grupa mieszkańców naszego miasta. Z myślą o nich organizujemy kolejną już Senioriadę – wydarzenie, na którym seniorzy mogą pokazać swoje talenty, umiejętności, ale także zawrzeć nowe znajomości czy po prostu razem spędzić czas. W dzisiejszych czasach wielu seniorów narzeka na samotność, ale tyscy seniorzy udowadniają, że życie przez wiele lat może być ciekawe, pełne pasji i aktywności. Drodzy seniorzy i seniorki, nie siedźcie 25 czerwca w domach – przyjdźcie do Miejskiego Centrum Kultury – serdecznie zapraszam na Senioriadę – zachęca Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Impreza skierowana przede wszystkim dla najstarszej grupy wiekowej mieszkańców naszego miasta, odbędzie się 25 czerwca 2021

  • w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach przy ul. Bohaterów Warszawy 26,
  • w godzinach 15.00-21.00.

Wstęp jest wolny. Obowiązują zapisy