Mecz z GieKSą znów pod napięciem i z incydentami. Spotkanie trzeba było przerwać

Ponad pół tysiąca policjantów zabezpieczało niedzielny mecz "pod napięciem" między lokalnymi rywalami, co nie uchroniło imprezy od incydentów. Spotkanie przerwano na kilka minut przez racowisko, na murawę wtargnął także jeden z kibiców.

Ogólna tendencja jest taka, że kibice "normalnieją" w swoich narwanych zachowaniach, jednak ten mecz to zawsze ryzykowny biznes. Kiedy do miasta przyjeżdżają piłkarze i fani katowickiej GieKSy, policja osłania wszystkie trasy wjazdu i wyjazdu pod stadion na Edukacji, angażując w to spore siły.

Podczas niedzielnego spotkania na ulicach pojawiły się "stare, dobre" wozy pancerne; na dziesięciu kibiców na trybunach przypadał jeden policjant obstawy. Pogoda była świetna, ale klimat nieciekawy.

Tyski GKS przegrał derby 0:3 jako gospodarz

Kibice tyskiej ekipy liczą na nowy start i odbicie się z dolnej połowy tabeli pierwszej ligi po ostatniej zmianie trenera i właściciela klubu - wyraźnie przegrywany mecz z tradycyjnym rywalem, po której drużyna zajmuje 13 miejsce w tabeli, musiała więc dopiec lokalnym fanom. Jeden z nich nie wytrzymał i wbiegł na murawę.

Trzeba podkreślić że taki wybryk to już nie żarty - mężczyzna został zatrzymany i czeka go sprawa karna, bowiem w świetle obecnych przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych za podobne ekscesy można trafić do więzienia w skrajnych przypadkach nawet na trzy alta.

Oprócz tego tyscy fanatycy odpalili na swojej trybunie zabronione materiały pirotechniczne - świece dymne oraz potężne race. Zadymiony stadion nie nadawał się przez jakoś czas do bezpiecznej gry - mecz przerwano na około pięć minut, jednak został dokończony.

GKS Tychy  półfinal Puchar Polski hokej 28.12.2022

Może Cię zainteresować:

W oparach gazu pieprzowego tyscy hokeiści wygrali w półfinale Pucharu Polski z GKS Katowice

Autor: Redakcja

29/12/2022

Gks tychy zagłębie sosnowiec 4 03 2023 osłona meczu 10

Może Cię zainteresować:

Sobotni mecz GKS - Zagłębie w Tychach bez incydentów. Derbowe spotkania coraz bezpieczniejsze

Autor: Arkadiusz Korejwo

06/03/2023

Stadion Miejski w Tychach fot. UM Tychy

Może Cię zainteresować:

GKS Tychy ma nowego właściciela. Klub piłkarskiej 1 ligi trafi do Amerykanów z Pacific Media Group

Autor: Arkadiusz Korejwo

05/04/2023