Metamorfozy Michała Milowicza w Mediatece. Spotkanie z fanami

W środę (31 stycznia) główną tyską bibliotekę odwiedzi aktor i showman, którego ciężko byłoby wymyślić, gdyby nie istniał. „Polski Elvis” będzie do dyspozycji fanów w czytelni Mediateki.
materiały promocyjne
Michał Milowicz

Gość cyklu Tury Kultury zaczął karierę z wysokiego „C” - mimo odrzucenia w castingu wyprosił rolę w pierwszym polskim musicalu Metro (1991), wystawianym wówczas w Teatrze Dramatycznym i z którym zawędrował wkrótce na nowojorski Broadway. Miał być sportowcem - fascynacja Brucem Lee skierowała go z początku na AWF, który porzucił dla sceny dostając swoją wielką szansę.

Od rodziców przejął zamiłowanie do twórczości Elvisa Presleya, którego grał przez sześć lat w muzycznym teatrze Buffo w poświęconym "królowi" musicalu. W polskiej wersji ikonicznego Grease wcielił się w główną rolę odgrywaną w oryginale przez Johna Travoltę. Występował głównie w musicalach na deskach warszawskich Romy, Rampy i Komedii,

Kariera filmowa Michała Milowicza rozpoczęła się od epizodycznej roli w kultowych Młodych wilkach (1995), po czym Olaf Lubaszenko zaczął angażować go do swoich komedii kryminalnych (Sztos, Chłopaki nie płaczą, Poranek kojota); wystąpił także w Kilerów 2-óch.

Swoje komiczne emploi wykorzystywał także w sitcomach TVP Lokatorzy i Sąsiedzi; wśród serialowych epizodów wspomnieć warto choćby Milowicza w roki Elvisa Presleya w Świecie według Kiepskich. Przez 11 lat prowadził też klub muzyczny Maska; często gości w różnych talent show z udziałem gwiazd jako uczestnik i juror.

Początek spotkania o godzinie 18 w czytelni głównej siedziby tyskiej MBP; wstęp wolny.

Bal karnawałowy dla dzieci w Tychach

Może Cię zainteresować:

Ferie w Tychach: bal, sporo sportu i zabawy w design

Autor: Redakcja

28/01/2024

Trolejbus w Tychach, przełom XX i XXI wieku

Może Cię zainteresować:

Quiz o latach 90. i 00. w Tychach - na pewno to pamiętasz?

Autor: Redakcja

22/12/2023

Tyska Gala Kultury

Może Cię zainteresować:

Można zgłaszać nominacje do Tyskiej Nagrody Kulturalnej 2024

Autor: Arkadiusz Korejwo

22/01/2024