Metrolinia M15 połączy Tychy z Lędzinami i Sosnowcem. ZTM podał szczegóły nowego połączenia

Związek Transportu Metropolitalnego poinformował właśnie o uruchomieniu nowych metrolinii - przyśpieszonych kursów międzymiastowych. Jedną z nich jest M15, która połączy Tychy, Lędziny, Mysłowice i Sosnowiec. To pierwsze bezpośrednie połączenie tych miast.

Na swojej trasie autobusy metrolinii M15 częściowo będą jeździć drogą ekspresową S1, dzięki czemu kursy będą znacznie szybsze.

Wreszcie autobus w kierunku Zagłębia

W Tychach i Lędzinach autobusy obsłużą rozległe tereny przemysłowe, a w Sosnowcu – rejony szkół wyższych. Obok studentów i pracowników przemysłu z nowego połączenia skorzystają pacjenci wojewódzkich szpitali specjalistycznych w Tychach i Sosnowcu.

Wielu tyszan mających do załatwienia sprawy w Sosnowcu odetchnie z ulgą - dotąd musieli wybierać się na główny dworzec kolejowy, korzystać z rzadko kursujących po mieście pociągów S41 (Tychy Lodowisko - Częstochowa) lub przesiadać się w Katowicach albo Mysłowicach.

Trasa i częstotliwość kursowania linii M15

Linia M15 będzie wyjeżdżać z tyskiej zajezdni przy ul. Towarowej, skąd dojedzie pod Skałkę i skręci w Dmowskiego, a następnie Niepodległości. Po minięciu szpitala wojewódzkiego linia zatrzyma się pod centrum logistycznym na Lędzinach, na Hołdunowie, Kosztowach i sosnowieckiej Niwce. Po obsłużeniu centrum Sosnowca, okolic akademików na Pogoni linia skończy bieg na przystanku Sosnowiec Szpital Wojewóz

Autobusy tej metrolinii będą kursować od 10 listopada codziennie; w dni robocze w szczycie co 30 minut, poza szczytem co 45 minut oraz wieczorem co godzinę. W dni wolne będą ruszać co godzinę przez cały dzień. Czas przejazdu wyniesie około 65 minut.

Metrolinie to uruchamiane regularnie od maja 2021 roku połączenia autobusowe. Ich zadaniem jest usprawnienie podróży w miastach i gminach, przez które przebiegają, do czasu budowy kolei metropolitalnej.

ZTM/ak

Tlt B

Może Cię zainteresować:

Trolejbus B wydłuża trasę do Sikorskiego Wiadukt. Popularna ,,betka" w końcu dojedzie na osiedle Z

Autor: Redakcja

24/10/2022