Miejskie targowisko przy al. Bielskiej w Tychach zostanie przebudowane! Sprawdź szczegóły!

Tychy podpisały umowę na przebudowę miejskiego targowiska przy al. Bielskiej. Stara infrastruktura zostanie zastąpiona nową. Sprawdź, co nowego pojawi się na odnowionym targowisku. Zobacz zdjęcia pod artykułem!

Aktualnie działające targowisko przy al. Bielskiej przejdzie przebudowę. Nowy wygląd starego targowiska ma zapewnić lepszą funkcjonalność obiektu, przez co ma się zwiększyć atrakcyjność przestrzeni handlowej.

Projekt zakłada budowę nowych elementów infrastruktury m.in.

 • stragany o konstrukcji drewnianej,
 • kiosk handlowy wolnostojący,
 • wiaty magazynowe i śmietnikowe,
 • wykonanie sieci energetycznej, wodno–kanalizacyjnej i deszczowej dla budynków,
 • montaż elementów małej architektury, nasadzenia zieleni) oraz przebudowę istniejących (m.in. budynek administracyjno–techniczny, termomodernizacja kiosków handlowych, wymiana słupów oświetlenia ulicznego).

Przebudowa za około 1 milion złotych!

– Miasto Tychy pozyskało dofinansowanie w wysokości 999 999,00 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na przebudowę miejskiego targowiska przy al. Bielskiej w Tychach – informuje rzeczniczka Urzędu Miasta Tychy, Ewa Grudniok.

Według planów, wykonanie modernizacji targowiska przyczyni się do uporządkowania przestrzeni administrowanej przez spółkę „Śródmieście”, które zajmuje obszar 5.286m2.

Ma to wpłynąć na podniesienie jakości świadczonych tam usług oraz poprawę warunków sprzedaży i obsługi klientów, a także przez zaplanowaną inwestycję mają obniżyć się koszty eksploatacji obiektu, co pozwoli utrzymać dotychczasowe opłaty czynszowe. Ponadto, w celu obniżenia kosztów eksploatacji obiektu, zaplanowany został montaż instalacji fotowoltaicznej na obiektach handlowych i budynku administratora.

Targowisko na miarę XXI wieku i wsparcie rolników

Nowoczesne, miejskie targowisko docelowo ma stać się miejscem sprzedaży lokalnych produktów z ekologicznych upraw wyprodukowanych na okolicznych terenach wiejskich. Jak informuje tyski magistrat niewątpliwym atutem przebudowywanej infrastruktury jest prowadzenie sprzedaży na wolnym powietrzu, co minimalizować będzie możliwości zakażenia wirusem SARS-2.

Przebudowa ma potrwać rok

Umowa z Urzędem Marszałkowskim (który jest operatorem Programu została już podpisana). Zakończenie realizacji planowanej inwestycji przewidywane jest na grudzień 2022 roku.

Jak możemy przeczytać na stronie miejskiej spółki „Śródmieście”, która zajmuje się obiektem na targowisku działalność handlową prowadzi wielu producentów i rolników, dzięki czemu można znaleźć tam najniższe ceny w Tychach przy zachowaniu wysokiej jakości towarów. Sprzedawane są tam: warzywa, owoce, nabiał, wędliny, ryby, artykuły przemysłowe, odzież, obuwie, elektronika, starocie i wiele innych przedmiotów codziennego użytku.

Przy targowisku zlokalizowany jest parking na auta po drugiej stronie ulicy na targu meblowym.

Targ czynny w środy i soboty w godzinach 6.30 – 14.00.

Aktualny cennik

Obiekty jakimi zarządza spółka „Śródmieście” to:

 • Budynek biurowy (al. Piłsudskiego 12)
 • Parking (al. Piłsudskiego 12)
 • Parking (ul. Uczniowska)
 • Budynek Szkolny (al. Niepodległości 32)
 • Tyskie Hale Targowe
 • Targowisko przy al. Bielskiej

Miejska spółka „Śródmieście” oprócz zarządzania obiektami, zajmuje się także mediami w mieście operując portalami TwojeTychy, Tychy.pl i tyskiehaletargowe.pl

Ubiegły 2020 rok spółka „Śródmieście” zakończyła ze stratą ponad 1 miliona i 140 tys. złotych.

Zobacz zdjęcia!