Mikołów. Policja zatrzymała podejrzanego o zabicie pieszej na pasach

Policjanci po kilku dniach poszukiwań zatrzymali podejrzanego o zabicie w Mikołowie na pasach 41-letniej kobiety. Zobacz film wideo.

Potrącenie Mikołów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zatrzymali kierującego osobówką, który w miniony weekend (18 września 2021 r.) brał udział w zdarzeniu drogowym w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych w Śmiłowicach - dzielnicy Mikołowa. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że 41-letnia piesza została potrącona przez samochód osobowy marki skoda kierowany przez 32-latka. Mężczyzna trafił już do policyjnej izby zatrzymań i wkrótce zostanie doprowadzony do prokuratury.

Zatrzymany 21 września około godziny 18.00 mężczyzna to 32-letni mieszkaniec Mikołowa. Bezpośrednio po zatrzymaniu trafił on do policyjnej izby zatrzymań. Wcześniej policjanci zabezpieczyli także czarną skodę fabię, którą mikołowianin poruszał się w chwili zdarzenia oraz jego telefon komórkowy.

W środę 22 września o godzinie 9.00 w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach odbyła się sekcja zwłok potrąconej przez samochód 41-letniej kobiety. Po jej wynikach 32-lattek został doprawadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie.

Wcześniej pisaliśmy: Śmiertelne potrącenie na DK 44. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia