Mistrzowska marionetkowa „Calineczka” na tyskim festiwalu teatrów

W ramach dnia rozpoczęcia festiwalu teatru niezależnych Andromedon w czwartek (7 września) w tyskiej galerii handlowej Gemini Park dwukrotnie wystawiona zostanie lalkarską sztuka dla dzieci na bazie ponadczasowej „Calineczki” Jana Christiana Andersena. Wstęp wolny.

Dziewiątą edycję tyskiego festiwalu teatrów niezależnych Andromedon odbędzie się w dniach 7-10 września w różnych lokalizacjach na terenie miasta. W dzień otwarcia swoją interpretację klasycznej baśni o dziewczynce mniejszej niż motyl zaprezentuje Teatr Barnaby z miejscowości Łapalice położonej w bajecznie malowniczych krajobrazach Kaszub.

Mistrzowska interpretacja

W tym dynamicznym marionetkowym przedstawienie o miłości i ciekawości świata wedle tekstu i w reżyserii Tomasza Mana wystąpi znakomitość wśród polskich aktorów-lalkarzy, Marcin Marzec. Spektakl wyróżnia się także nowoczesną oprawą muzyczną z rockowym zacięciem autorstwa uznanego kompozytora scenicznego - Tomasza Lewandowskiego z zespołu Organek.


Przeniesiemy się do baśniowej krainy, w której chrabąszcz przeleci tuż nad naszą głową, a ropucha zarechocze tak głośno, że nawet kret to usłyszy… Co z tego wyniknie? Zobaczcie sami. Magiczne stworzenia ze świata „Calineczki” wcale nie są takie straszne. Jeżeli posłuchacie ich historii, z pewnością się z nimi zaprzyjaźnicie - czytamy w opisie spektaklu.

Niezwykłe przedstawienie będzie można zobaczyć w strefie relaksu na poziomie 1 CH Gemini Park Tychy w czwartek (7 września) o 12 i 17. Szczegółowe informacje oraz cały program dostępne na stronie internetowej IX Tyskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych Andromedon.

Robotnica a wiki

Może Cię zainteresować:

Quiz z najnowszej historii Tychów. Dziesięć niełatwych pytań!

Autor: Arkadiusz Korejwo

08/06/2023

Tyska Wataha

Może Cię zainteresować:

Hasło - Tyska Wataha. Hokejowy GKS Tychy prezentuje kampanię na nowy sezon

Autor: Arkadiusz Korejwo

04/09/2023

Pomnik małżeństwa Wejchertów w Tychach

Może Cię zainteresować:

Wybitni literaci przemówią na osiedlowym skwerze w Tychach

Autor: Arkadiusz Korejwo

30/08/2023